Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler paralel rektöre isyan etti

Giriş Tarihi: 2.9.2014

Gazi Üniversitesi yönetiminin Kız Öğrenci Yurdu'na yönelik yaptığı uygulama öğrencilerin tepkisine neden oldu. Üniversiteli gençler rektörü protesto etti

Üniversitelerde kayıt döneminin başlaması ile birlikte Ankara'ya gelen öğrenciler, Gazi Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu'nun Gazi Üniversitesi yönetimi tarafından tasfiye edildiğini görünce büyük şok yaşadı. Yurttaki eşyaların boşaltılması nedeniyle ortada kalan öğrenciler ve yurt çalışanları, dövizlerle seslerini duyurmaya çalıştı.

GİDECEK YERİM YOK

Mersin'in Anamur ilçesinden üniversiteye kayıt yenileme için gelen Gazi Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Aslı Çoban, "2 yıldır bu yurtta kalıyorum. Anamur'dan okula kayıt için geldim. Yurt paramı daha önceden yatırdım ve 1 Eylül'de açılacağını söylediler. Ben de bugün geldim ve yurdun kapalı olduğunu gördüm. Benim şu an kalacak bir yerim yok. Şoktayım. Ortada kaldım. Bize bir şey de söylenmiyor. Benim gibi bugün gelecek pek çok öğrenci mağdur olacak" dedi.

ÖĞRENCİLER MAĞDUR
Gazi Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu'nun Ankara'nın en gözde yurtlarından biri olduğunu ifade eden Yurt Sorumlu Müdür Yardımcısı Aysun Yazıcı, "2002 yılından beri bu yurtta çalışmaktayım. Bu yurt Ankara'nın en güzel yurtlarından biri ve burası en çok talep edilen yurt. Her yıl tam dolu olarak öğrencileri ağırlıyor. Geçtiğimiz yıldan 85 öğrencimiz ve yeni gelecek öğrencilerle birlikte 240 öğrenci burada kalacak ancak hepsi mağdur olacak. Ne yazık ki bu öğrencilerin kız olması mağduriyeti 2 katına çıkarıyor" dedi.

Yurt çalışanları da tepki gösterdi
KIZ yurdunu işgal ettikten sonra içeriye kimsenin girmemesi için asma kilit vuran Gazi Üniversitesi yönetiminin kapının önüne şimdi de demir barikat koyması dikkat çekti. Bu son uygulama yurt çalışanlarından da tepki gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler paralel rektöre isyan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN