Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derya kuzuları yüzleri güldürdü

Balık sezonunun açılmasıyla birlikte tezgahlar derya kuzularıyla doldu. Esnaf, bu yıl balığın bol, fiyatların da uygun olduğunu belirtti

Balık sezonunun açılmasıyla birlikte ağlara takılan derya kuzuları tezgahları doldurdu. Sofralarını zenginleştirmek isteyen Başkentliler, Ulus Hali'ndeki balıkçılara akın etti. Balığın bol ve fiyatların da uygun olduğunu ifade eden esnaf, "Geçen yıl kısır geçen balık sezonunun ardından bu yıl ağlara takılan balıklar umut verdi. Bol ve ucuz balığın olduğu bereketli bir sezon bekliyoruz" diye konuştu. Ulus Hali'nde 40 yıldır balıkçılık yapan Fatih Keser, sezonun açılmasıyla birlikte Ankaralıların balığa olan ilgisinin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Başkentlilerin büyük bölümünün balığı sevdiğini vurgulayan Keser, "Sezonun açılışını 1 Eylül'deki fırtınadan dolayı dün gerçekleştirdik. İlk gelen balıklara göre bu yıl balığın bol olacağını tahmin ediyoruz. Umarız hep böyle gider. Üstelik fiyatlar da her keseye uygun" dedi.

'Hamsi ve palamuta doyacak'
Balığın oldukça bol olduğunu, bunun da fiyatlara yansıdığını söyleyen Fatih Keser, "Palamut, istavrit, somon ve hamsiye yoğun ilgi oldu. Önümüzdeki 2 gün içinde palamutlar fazlaca gelmeye başlayacak. Bu yıl Ankaralılar, hamsi ve palamuta doyacak. Palamutun fiyatı 4-5 TL'ye kadar düşecek. Şu anda ise istavrit 10 TL, hamsi 5 TL, barbunya 10 TL, Karadeniz somonu 10 TL, levrek 14 TL, lüferi ise kilosu 12 TL'den satışa sunduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derya kuzuları yüzleri güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN