Fotoğrafın ustaları Kuzey Yıldızı'nda

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu Kongresi için 41 ülkeden gelen 300 sanatçı, Kuzey Yıldızı'nı fotoğrafladı

Giriş Tarihi: 3.9.2014
Fotoğrafın Olimpiyatı olarak bilinen Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu Kongresi için Ankara'da bulunan 41 ülkeden 300 fotoğrafçı Kuzey Yıldızı Rekreasyon Alanı'nı fotoğrafladı. Fotoğrafçılarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "32. Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) Kongresi ve Fotoğraf Şöleninin Türkiye'de yapılması, ülkemizin dünya genelinde ne kadar sevildiğini gösteriyor" dedi

"ANKARA'YI DAHA UZUN SÜRELİ GEZİN"
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve açılışı kısa bir süre önce gerçekleştirilen Ankara'nın dev rekreasyon alanlarından olan Kuzey Yıldızı Kentsel Dönüşüm ve Rekreasyon Alanı'nda verdiği akşam yemeğinde bir araya gelen Başkan Gökçek, "Amatör bir fotoğrafçı olarak, profesyonelleri ağırlamak benim için ayrı bir gurur kaynağı" diye konuştu. Gökçek, Fotoğraf sanatçılarını Ankara'ya daha uzun süreli gezmeleri için davet etti.

"AMATÖR FOTOĞRAFÇIYI M"
Gökçek, "Ben aslında amatör bir fotoğrafçıyım. Yıllar öncesinde bir fotoğraf stüdyom vardı. Sizin kadar profesyonel olmasam da herhalde evimde en azından 15 tane fotoğraf makinesi vardır. Dolayısıyla amatör bir fotoğrafçı olarak profesyonelleri ağırlamak benim için ayrı bir gurur, Ankara'ya renk kattınız ve gerçekten sizleri ağırlamaktan gurur duyuyorum" dedi.

"TWİTTER'DA PAYLAŞACAĞIM"
Fotoğraf sanatçılarının çektikleri fotoğrafların tanıtımını yapmak için de teklifte bulunan Başkan Gökçek, "Çektiğiniz güzel fotoğrafları bana mail olarak atarsanız, twitter'da paylaşmak isterim. Twitter konusunda en fazla takip edilen siyasetçilerden biriyim. Yaklaşık 2 buçuk milyon takipçisi olan bir twitter kullanıcısıyım" diye konuştu. Fotoğrafçılar daha sonra Kuzey Yıldızı rekreasyon alanındaki ışığın, müzik ve suyla dansını da fotoğraflayarak, birbirinden güzel karelere imza attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğrafın ustaları Kuzey Yıldızı'nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN