'Edepsiz' kartvizitleri Ahlak Polisi affetmedi

Giriş Tarihi: 4.9.2014

Ahlak Büro Amirliği, üzerinde çıplak kadın fotoğrafları ile telefon numarası bulunan cinsel içerikli kartvizitleri dağıtan 256 kişi hakkında işlem yaptı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri ile ilçe emniyet ekiplerinin ortak yaptığı çalışmalarda sokaklara kartvizit dağıtan kuryeler bir bir yakalanarak haklarında yasal işlem yapıldığı belirtildi. 8 aylık bilanço kapsamında fuhuş çetelerinin günlük 150 TL'ye çalıştığı belirlenen 256 kuryenin yakalandığı kaydedildi. Kartvizit kuryelerinin çeteler tarafından kiralanan otomobillerle işlek cadde ve sokaklarda tur atıp deste deste karvizit dağıtıp sokakları kirlettiği saptandı. Bu yolla fuhuş çetelerine yardımcı olduğu belirlenen kuryeler belirli aralıklarla MOBESE'lere takılan araç plakalarından takip edilerek yakalandı. Haklarında yasal işlem yapılan kuryelerin uygulanan idari para cezasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı bildirildi.

TAKSİ VEYA KİRALIK ARAÇ

SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği kartvizitli fuhuş sorunu üzerine emniyet yetkilileri 8 ayda yapılan faaliyetleri açıkladı. Edinilen bilgilere göre Ahlak Büro ve kartvizitlerin dağıtıldığı başta Çankaya olmak üzere değişik ilçelerdeki ekiplerin yaptığı ortak çalışmalar sonucunda 256 kişi tespit edildi. Ticari taksiyle, kiralık otomobille ve yaya olarak üzerinde çıplak kadın fotoğrafları, telefon numaraları ve seks içerikli yazıların bulunduğu kartvizitleri dağıtanlar bir bir yakalandı.

EMNİYET FUHUŞ ÇETELERİNİ DE TAKİBE ALDI
Fuhuş çeteleri ve yönetimindeki masaj salonları ile randevu evlerinde çalışan kadınlar için bastırılan kartvizitlerin günlük olarak çalışan kuryeler tarafından dağıtıldığı belirlendi. Kuryelerin bu işlemler karşılığında 150 TL gibi ücretler aldığı belirlenirken, bu yöntemle de fuhuş çetelerinin yüklü paralar kazandığı kaydedildi. Emniyette ifadeleri alınan kuryeler hakkında yasal işlem yapılarak idari para cezası uygulandı. İşlemlerinin ardından savcılık talimatı üzerine kuryelerin serbest bırakıldığı ancak bağlantılı olarak çalıştıkları fuhuş çetelerinin de takibe alındığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Edepsiz' kartvizitleri Ahlak Polisi affetmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN