Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valilik'ten bonzai alarmı

Bonzai kullanımının artmasıyla harekete geçen Valilik, önlemleri artırıyor

Türkiye'nin dört bir yanında kullanımı hızla yayılan, özellikle ortaokul ve lise çağındaki çocuk ve gençleri tehdit eden bonzaiye karşı Ankara Valiliği harekete geçti. Valiliğin koordinesinde Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Bu görüşmede ise Başkent'teki AMATEM'lerin yetersiz kaldığı görüşü ortaya çıktı.

ÇEVREDE TEDBİR ARTIRILACAK
Ankara'da uyuşturucu ticareti ve kullanımı ile ilgili mücadeleyi arttıran Ankara Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü, Başkent'te bulunan AMATEM'lerin son durumlarını masaya yatırdı. AMATEM'lerin yetersiz kaldığı ise hazırlanan raporlara yansıdı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı yetkililer, sağlık kuruluşları çevresinde uyuşturucu satışı ve temini konusunda tedbirleri arttırma kararı aldı. Gazi Üniversitesi'ne bağlı AMATEM'in kapanmasıyla birlikte sadece Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM Başkent'te uyuşturucu ile mücadelede gençleri yeniden topluma kazandırabilmek için mücadele veriyor. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü de okul çağındaki çocuk ve gençlere ulaşarak bilgilendiriyor.

BİLİNÇLENDİRME
2013-2014 eğitim ve öğretim yılları içerisinde Ankara'da 50 okul ve 2 kamu kurumunda toplam 12 bin 330 öğrencinin yanı sıra Sincan Cezaevi'nde suça itilmiş 100 çocukla görüşen ekip, uyuşturucu maddelerinin zararları hakkında eğitim verdi. Askeri personel, üniversite çalışanları ve sporcularla da görüşen polisler, 1 yılda 15 bin 780 kişiye ulaşarak bonzai ve diğer uyuşturucu maddelerin zararlarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik'ten bonzai alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN