Karakeçili'de şenlik heyecanı

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde düzenlenen "20. Uluslararası Kültür Şenliği" güreş müsabakaları ve Ankaralı sanatçıların verdiği konserlerle tamamlandı

Giriş Tarihi: 8.9.2014
Kırıkkale'de düzenlenen "Karakeçili 20. Uluslararası Kültür Şenliği", son gününde Yörük çadırlarının gezilmesi, geleneksel şifalı pilav ikramı, yağlı güreş müsabakaları ve yöresel etkinliklerle devam etti. Karakeçili Stadı'ndaki etkinliklerde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, şenlikte Orta Asya'dan gelerek Osmanlı'yı kuran aşiretler arasında yer almış Karakeçili aşiretinin kültürü, gelenek ve görenekleri ile adetlerinin yaşatıldığını söyledi.

"İLÇEDEKİ HERKES AKRABA"
Şenliğe katılan İsmail Aydemir de ilçede nerdeyse herkesin akraba olduğunu belirterek, "Bu tür etkinlikler ilçede yaşayan vatandaşlar arasında kaynaşmayı sağlıyor. İnşallah dedelerimizden bizlere kalan bu kültürü gelecek nesillere de bırakacağız" diye konuştu. Yağlı güreş müsabakaları, Yörük çadırları, Osmanlı şerbeti ve macunu ile halk oyunları gösterisi misafirlerin ilgi odağı oldu. Şenlik, sanatçılar Ankaralı İbocan, Hüseyin Kağıt, Oğuz Yılmaz, Ceylan ve Ebru Yaşar'ın konserleri ve havai fişek gösterisinin ardından sona erdi. Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da şenliğe katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karakeçili'de şenlik heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN