Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Agat Taşı'nı takıya dönüştürüyorlar

Emlakçı ve oto elektrikçi iki arkadaş, yaptıkları özel makinede Agat taşını işleyerek yüzük, kolye gibi sanat eserlerine dönüştürüyor

Giriş Tarihi: 10.9.2014
Çubuk'ta emlakçılık yapan Kemal Çelik'in (55), hobi olarak başladığı Agat taşı işlemeciliği mesleği haline geldi. Doğada bulduğu Çubuk Agat taşı ile bir taraftan stres atan Çelik, diğer yandan da taşları kendi imal ettiği makinelerle işleyerek yüzük, kolye başta olmak üzere çeşitli sanat eserlerine dönüştürüyor. Çelik, Agat taşından eserler yapmayı, oto elektrikçisi arkadaşının iş yerinde sürdürüyor.

BİR GİREN BIRAKAMAZ

Taş işi ile uğraşmanın hastalık olduğunu ifade eden Çelik, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine taş işlemeye başladığını aktardı. Çelik, "Benim esas mesleğim emlakçılık. Emlakçılık yaparken bir arkadaşımın yanında bu taş işiyle uğraşmaya başladım. İlk önce hobi olarak başladım. Bu meslek çok zevki. Bir kere girince bir daha bırakamazsınız" diye konuştu. Zeynel Kılavuz (60) da arkadaşı Kemal Çelik'in tavsiyesi üzerine taş işine girdiğini vurgulayarak, "Ben bu işe, arkadaşımın sayesinde girdim. Buraya makinelerini yerleştirdi ve beni bu işe alıştırdı. Ben de doğadan buraya sürekli taş taşıyorum. Boş vakitlerimizde taşları kesiyoruz, işliyoruz. Çok zevkli bir iş, herkese tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agat Taşı'nı takıya dönüştürüyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN