Gökçek: Tamamen ideolojik kampanya

Melih Gökçek, uzun süredir gündemi meşgul eden şebeke suyunun kirli olduğu iddiaları için "CHP'li vekiller ile Oda'lar kampanya yapıyor" dedi

Giriş Tarihi: 12.9.2014
Ankara suyunun kirli olduğu iddialarına Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, su içerek cevap verdi. Basın toplantısında su deneyi yapan Gökçek, "CHP'li milletvekilleri, Kimya Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası ve Ankara Tabip Odası tamamen ideolojik ve korkutmaya dayalı kampanya içinde. Bunların birlikte bir kampanya yürütmeleri çok anlamlı" dedi.

RAPORLARI PAYLAŞTI

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile Dünya Sağlık Örgütü'nün konuya ilişkin değerlendirmelerini de paylaşan Gökçek, CHP'li milletvekillerini eleştirdi. Her ağustos ayında Ankara'da benzer bir tartışmanın yaşandığını dile getiren Gökçek, "Ağustos geldiğinde Ankara'da bir moda vardır. Odalar bir taraftan CHP'li milletvekilleri bir taraftan başlarlar, 'Ankara'da ishal vakaları arttı ve bu doğrudan doğruya sudandır' diye. Her seferinde 'hastalığın sudan yayıldığına dair bir rapor bulun' deriz. Bugüne kadar rapor falan buldukları yok" dedi.

RAPOR BULAMAZLAR
Meslek odalarını ve CHP'lilerin ellerinde rapor olmadan konuştuğunu söyleyen Gökçek, "Rapor bulamazlar ama ishal olmakta sadece kendileri sıraya girerler. Yapılan kampanyanın nedeni CHP'nin son seçimde içine düştüğü ezik haldendir. Halkın arasında panik meydana getirmek ve bu kara propaganda aracılığıyla başarısızlıklarını örtmek için yapıyorlar" dedi.

BU PROPAGANDAYI 7 YILDIR YAPIYORLAR
Melih Gökçek, "Seneler öncesi ağır metal, sonra arsenik var dediler. Ortalığı yıktılar. Ertesi sene sülfattan yıkıldı ortalık. Geçen sene de suda alüminyum çıktı, bunun üzerine bir yaygara kopardılar. 7 yıldır bu propagandayı değişik şekillerde gündeme getiriyorlar. Hiçbirisini ispat edemediler. Bu tamamen ideolojik bir davranış. Tamamen halkı korkutma amaçlı. Şimdi de insanın aklına 'Acaba bu kuruluşların içerisinde musluk arıtma cihazı satan şirketlerle veya pet şişeye teşvik edebilmek için ilgili firmalarla ilgisi olan var mı, yok mu?" diye geliyor" dedi. Sağlık Bakanlığı'nın yanı sıra temmuz ve ağustos aylarında ASKİ görevlilerinin ayda bin 250 analiz yaptırdığını dile getiren Gökçek, "Bu ortalama 40 günde analiz yapılması anlamına geliyor. Bu analizin hiçbiri Dünya Sağlık Örgütü'nün verdiği standartların altına kesinlikle inmemiştir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: Tamamen ideolojik kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN