Ankara'nın suyuna Bakan 'olur' verdi

Giriş Tarihi: 13.9.2014

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tartışmalı Ankara şebeke suyunda sağlık açısından sorun bulunmadığını söyledi

Ankara şebeke suyuna ilişkin son günlerde ortaya atılan iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, belgeleriyle birlikte cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ardından şebeke suyuna bir onay da Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi. Bakan Müezzinoğlu, Ankara şebeke suyunda sağlık açısından herhangi bir sorun bulunmadığını söyledi.

"KOKU VAR AMA SAĞLIKLI"
Müezzinoğlu, Kızılırmak'tan şebekeye verilen takviye sudaki sülfat oranının insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmadığını kaydederek, Dünya Sağlık Örgütü'nün bu konuda açıklamaları bulunduğunu hatırlattı. Müezzinoğlu, sudaki koku ve renk değişiminin sülfatın bina tesisatlarındaki kir ve pası çözmesinden dolayı meydana geldiğini anlatarak, "Koku ve rengin dışında sorun yok" dedi.

"TÜRKİYE GENELİNDE BİR ARTIŞ VAR"
İzmir ve Ankara'daki hastanelerde kayıtlara geçen bağırsak enfeksiyonlarının olağan bir artış gösterdiğini anlatan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, şunları söyledi: "Ama buradaki herhangi bir bulaşıcılıktan kaynaklanan, ne İzmir için ne Ankara için ne de Türkiye geneli için böyle bir şey söylemiyorum. Çünkü mevsim değişikliğine bağlı olarak şu son 15 gündür üst solunum yolu enfeksiyonlarında nezle, grip gibi mevsimsel bir artış var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın suyuna Bakan 'olur' verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN