Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örnek Mahallesi'nde hırsızlık olayları arttı

Altındağ Örnek Mahallesi sakinleri artan hırsızlık ve gasp olayları nedeni ile tedirgin. Mahalleli, sokaklara MOBESE kamerası konulmasını istiyor

Üç polis memurunun geçtiğimiz hafta hırsızlarca vurulduğu Altındağ Örnek Mahallesi sakinleri, artan hırsızlık olaylarından dolayı gece gündüz diken üstünde. Gündüzleri bile evlerinin soyulduğunu iddia eden mahalleliler, güvenlik kameraları ve kapılarına taktıkları ekstra kilitlerle korunmaya çalışıyor. Mahalle Muhtarı Muzaffer Çiftçi, "Bu hırsızlar polise bile ateş etme cesaretini buluyorsa bize ne yapmaz" dedi.

DÖNÜŞÜM İDDİASI
Çevre mahallelerde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle hırsızların kendi mahallelerine yöneldiğini savunan Çiftçi, "Atıf Bey, Hıdırlıktepe, Gültepe ve Plevne mahallerinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları sonucu pek çok gecekondu yıkıldı. Bu bölgelerde hırsızlık yapan kişiler girecek ev bulamayınca yakın olduğundan son 6 ay içerisinde mahallemize dadandı" diye konuştu.

MOBESE KAMERASI TALEP EDİYORLAR
Mahallelinin sürekli kendisine gelerek şikayetlerde bulunduğunu ifade eden Muhtar Muzaffer Çiftçi, ilçe emniyet müdürlerinin sürekli değişmesinden dolayı sağlıklı hizmet alamadıklarını belirtti. Emniyete dilekçe vermelerine rağmen mahallelerine Mobese kamerasının gelmediğini söyleyen Çiftçi, "Bu kameralar koyulsa suç oranlarında belki bir düşüş yaşanır" görüşünü dile getirdi. 35 yıldır Örnek Mahallesi'nde ikamet ettiğini söyleyen 62 yaşındaki Hasan Öztürk de "Gece saat 10'dan sonra mahallede sokağa çıkamaz olduk" ifadelerini kullandı. 74 yaşındaki bir mahalleli ise girilmedik ev kalmadığını iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek Mahallesi'nde hırsızlık olayları arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN