Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatipoğlu Konağı'nda yüz yıllık koleksiyon

Dericizade arşivinden seçilmiş fotoğraflardan oluşan "Tarihten Bir Yaprak Ankara" sergisi, Kale'deki tarihi Hatipoğlu Konağı'nda açıldı

Giriş Tarihi: 15.9.2014
Tarihten Bir Yaprak Ankara adlı fotoğraf sergisi, Ankara Kalesi'ndeki Tarihi Hatipoğlu Konağı'nda açıldı. Dericizade arşivinden seçilmiş fotoğraflardan oluşan sergide, Başkent'in çeşitli dönemlerine ait 50 adet tarihi Ankara fotoğrafı yer alıyor. Ankara sevdalısı Dericizade Onursal Başkanı Faruk Küçük'ün uzun yıllar uğraş vererek oluşturduğu arşiv fotoğrafları yıl boyunca sergilenecek.

"BİR ZAMANLARIN ANKARASI"
Serginin açılışında konuşan Küçük, Osmanlı'nın son yılları ile Cumhuriyet'in ilk yıllarına ait fotoğrafların Ankara tarihi açısından önemini vurguladı. Küçük, "Sergide, bir zamanların Ankara'sını, yitik sokaklarını, kaybolmuş mahallelerini göreceksiniz" diye konuştu.

94 YILLIK TARİH YUVASI
Hatipoğlu Konağı'nın işletmecisi Doğan Metin de "Dericizade Onursal Başkanı Faruk Küçük'e böylesine önemli tarihi fotoğraflardan oluşan sergiyi tarihi Hatipoğlu Konağı aracılığı ile Ankaralılarla paylaşmasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ankara tarih ve kültürüne meraklı Ankaralıları konağımıza bekliyoruz" ifadesini kullandı. 94 yıllık tarihiyle, klasik bir Ankara evi mimarisine sahip olan Hatipoğlu Konağı, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatipoğlu Konağı'nda yüz yıllık koleksiyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN