Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Simyacı' Ankara'da

Giriş Tarihi: 15.9.2014

Güler Sanat, Başkentlileri Macar sanatçı König'in Simyacı sergisi ile buluşturacak

Türkiye'nin yenilikçi galerilerinden Güler Sanat, sıra dışı bir sergi ile sezona merhaba diyecek. Macaristan Güzel Sanatlar Üniversitesi eski Rektörü ve aynı üniversitenin Sanatsal Anatomi, Çizim ve Geometri Bölümü'nün şu anki Başkanı Frigyes König, Türkiye'deki ilk kapsamlı sergisi "Simyacı" ile 19 Eylül'de Ankara Güler Sanat'ta sanatseverlerle buluşacak.

KÖNİG'İN BAŞYA PITLARI

König'in, Güneş Işığının Yapısı, Dijitalizasyon, Kaleler, Rüya Şehri, Gorsium Kazıları, Yıkananlar, Sütunlar, Kalıntılar ve Yüz rekonstrüksiyonları serilerinden oluşan başyapıt eserlerinin yer alacağı "Simyacı" sergisi 15 Kasım'a kadar izlenebilecek. König, köklerini Rönesans'tan alarak farklı sanat akımlarını deneylediği postpost modern akımına yakın kendine özgü bir üsluba sahip.

ANLATIMLI GEZİLECEK
Simyacı sergisiyle König, çağımızın yeni bir simyacısı gibi felsefeden topoğrafyaya, fizikten arkeolojiye, antropolojiden estetiğe kadar birçok alandaki bilgi ve hâkimiyetini eserleriyle ortaya koyarak, sanatla bilimin birleştiği zamanı ve bakış açısını sorguluyor. Küratörlüğünü Güler Ercan'ın üstlendiği, anlatımlı olarak gezilebilecek sergi, 19 Eylül-15 Kasım arasında, pazar hariç her gün ziyarete açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Simyacı' Ankara'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN