Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HAZAL ATEŞ: Bu şansı kaçırmayın!

Giriş Tarihi: 17.9.2014
rkiye tarihinin en kapsamlı yapılandırma paketi yaşama geçti. Öğrenci, esnaf, çiftçi, ev kadını, işadamı, gündelikçi, madenci 10 milyondan fazla vatandaşı ilgilendiriyor. Vergi, prim borçları, idari para cezaları yapılandırılıyor, faiz borcu da siliniyor. Devlet alacakları üzerindeki hacizleri kaldırıyor. Vergi, askerlik para cezası, öğrenci kredisi, trafik, köprü ve otoyol para cezalarına 18 aya kadar taksit imkânı getiriliyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de dün torba yasaya ilişkin bilgi vermek içim kameraların karşısına geçti. Vatandaşlara bu kolaylıktan yararlanmaları çağrısı yaparak ekledi; "Artık bu tür beklentilerini sınırlı tutsun. Bundan sonra bu anlamda af olmayacak!" Siz siz olun bu fırsatı kaçırmayın! Devlete herhangi bir borcunuz olup olmadığını sorgulayın. Süreyi kaçırmadan başvurunuzu yapın.

***
Peki bu torbadan neler çıktı? *100 milyarlık vergi, prim borcu, idari cezalar yapılandırılıyor *22 milyarlık Bağ-Kur borcu donduruldu *Esnafa da işçi emeklisi imkânı verildi *1.3 milyon vatandaşa hastane kapısı açıldı *70 bin Bağ-Kur'lu emekli olabilecek *MTV, muayene borçları da taksitlendirildi *Fazla çalışma ücreti yüzde 100 yükseltildi *Maden işlerine 6 saat sınırı geldi * 200 bin kadına istihdam çeki fırsatı doğdu *Taşeron işçiye 3 yıllık sözleşme şartı geldi *Çifte maaşta afta 65 yaş sınırı getirildi *İthal pırlanta ÖTV kapsamına alındı *Madencilere erken emeklilik kapısı açıldı *Gündelikçiye sigorta kolaylaştırıldı *Doğum borçlanması 3 çocuğa çıkarıldı *Kadınlar 6 yıl erken emekli olabilecek *Öğrenim kredisi borcu olan da kapsamda *Türk vatandaşlığını kaybedenler de borçlanabilecek *Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi de yapılandırılıyor *Spor kulüpleri de borçlarını taksitlendirecek *Şirketler fesihten kurtuldu.

***
Bir de uyarı! Yasadan yararlanmaya karar verdiyseniz borçlarınızı düzenli ödeyin. Bir yıl içinde iki kez taksitinizi aksatırsanız yapılandırma bozulacak. Tüm yararlanma hakkınız kaybolacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HAZAL ATEŞ: Bu şansı kaçırmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN