Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet Kılıçlar Ankara Valisi

Üç yıldır Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kılıçlar, Ankara Valiliği'ne atandı

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Valiler Kararnamesi'ne göre 9 vali merkeze çekilirken 22 valinin de çeşitli yerlere atanması yapıldı. Yapılan atamalara göre yaklaşık 3 yıldır Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kılıçlar Ankara Valisi olarak atandı. 1965 yılında Tokat'ta doğan Mehmet Kılıçlar, 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1985 yılında Samsun kaymakam adayı olarak göreve başladı.

ÖNEMLİ GÖREVLERDE BULUNDU
Sırasıyla Yozgat-Sarıkaya ve Ankara- Haymana Kaymakam vekilliği, Giresun-Yağlıdere, Elazığ-Kovancılar Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı İçişleri Bakanlığı Temsilciliği ve İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 30 Aralık 2005-22 Aralık 2008 tarihleri arasında Mardin Valisi, 22 Aralık 2008-11 Ağustos 2011 tarihleri arasında Eskişehir Valisi olarak görev yaptı. 11 Ağustos 2011 tarihinde ise Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanmıştı.

YÜKSEL'DEN VEDA ZİYARETİ
Emekliye ayrılan eski Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e veda ziyaretinde bulundu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuğunu kapıda karşılayan Başkan Gökçek, "Sayın Valimizle yıllardır beraber mesai arkadaşlığı yaptık. Gerçekten çok güzel anılarımız oldu. Rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki bu süre içinde hiç birbirimizi üzmedik" dedi. Vali Yüksel de, "Zat-ı alinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu vesile ile aziz Ankaralılara da sevgi ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Kılıçlar Ankara Valisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN