Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ANGİAD'lılar sergide buluştu

Giriş Tarihi: 19.9.2014

Sema Kansu'nun sıradışı eserlerinden oluşan sergi, Vakıfbank Ankara Genel Müdürlük Sanat Galerisi'nde ANGİAD Başkanı Fatma Semiz tarafından açıldı

Sema Kansu'nun bakır tel kullanarak yaptığı birbirinden güzel eserler Vakıfbank Ankara Genel Müdürlük Sanat Galerisi'nde sergilenmeye başlandı. Serginin açılış kurdelesini ise Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Fatma Semiz kesti. ANGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Öz ve annesini bu mutlu günlerinde ANGİ- AD yönetici ve üyeleri de yalnız bırakmadı. Sergideki birbirinden güzel ve ilginç eserler nedeniyle Sema Kansu'yu kutlayan Başkan Semiz, sanata ve sanatçıya daha çok değer verilmesi gerektiğini söyledi.

BÜYÜTEÇLE ESERLERİNİ ANLATTI
Sema Kansu tarafından büyük emek harcanarak ortaya çıkarılan her bir eserin çok güzel olduğunu da ifade eden Başkan Semiz, "3 boyutlu kat'ı sanatı olarak da bilinen bu çalışma, büyük sabır isteyen ancak sonucu harika olan bir sanat. Türkiye'de bu sanatla uğraşan usta sayısı oldukça az. Dolayısıyla bu değerli sanatçılarımıza sahip çıkmak zorundayız. Bir eserin ortaya çıkabilmesi için aylarca çalışılması gerekiyor. O nedenle kıymetini iyi bilmeli, daha geniş kitlelerce bilinmesini sağlamalıyız" diye konuştu. Serginin ev sahibi olan Sema Kansu, açılışa katılan Başkan Semiz ve diğer konuklara, önemli parçaları büyüteç altında gösterdi. Konuklardan bazıları beğendikleri parçaları satın alırken, serginin 26 Eylül'e kadar açık kalacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANGİAD'lılar sergide buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN