Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte kimlikle nikah kıymış

Giriş Tarihi: 19.9.2014

Firari olarak arandığı 10 yılda üç sahte kimlik çıkaran Mehmet İ.'nin gerçek kimliğini eşi de polisten öğrendi

Narkotik Şubesi'nce istihbari bir bilgi üzerine çalışma başlatıldı. 10 yıl önce Mersin Cezaevi'nden firar eden, "Uyuşturucu, hırsızlık, adam yaralama ve sahtecilik" suçlarından hakkında 4,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Mehmet Sait İ.'nin (30) Ankara'ya geldiği belirlendi. İki hafta süren takibin ardından Talat Paşa Bulvarı'nda aracının önü kesilerek gözaltına alındı. Kullandığı lüks cipte yapılan aramada 108 uyuşturucu hap bulunan firarinin üzerinden farklı isimlere ait 3 ayrı sahte kimlik bulundu. Firarda bulunduğu süre içinde sürekli sahte kimlik kullanan Mehmet Sait İ.'nin tatilde tanıştığı ve kendisine kaçan G.K. ile Ramazan Kılınç adıyla düzenlenmiş sahte kimlikle evlendiği ortaya çıktı. Polisten kocasının kimliğini öğrenen kadın şok geçirdi.

3 AYRI KİMLİK KULLANMIŞ

Mersin Cezaevi'nden 10 yıl önce firar eden Mehmet Sait İ.'nin yakalanmasıyla ortaya çıkan detaylar duyanları hayrete düşürdü. "Uyuşturucu, hırsızlık, adam yaralama ve resmi belgede sahtecilik" suçlarından hakkında 4,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.'nin cezaevinden firar ettikten sonra yakalanmamak için 3 ayrı sahte kimlik kullandığı ortaya çıktı. Polisin yaptığı araştırmalar sonucunda suç makinesinin bu sahte kimliklerle de değişik suçlar işlediği ve cezaevine girip çıktığı belirlendi. Hakkında kesinleşmiş 4,5 yıl hapis cezasını yatmamak gerçek kimliğini saklayan zehir tacirininin son olarak kullandığı Ramazan Kılınç adına olan sahte kimliğiyle de aşık olduğu kadını kandırdığı ortaya çıktı.

LÜKS ARACINDAN UYUŞTURUCU ÇIKTI
Talat Paşa Bulvarı'nda kullandığı cipin önü kesilerek gözaltına alınan Sait İ.'nin, aracının tavanına 108 adet ecstasyh hap gizlediği ortaya çıktı. Polis, durumu imam nikahlı eşine bildirdi. Eşi G.K., şok geçirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte kimlikle nikah kıymış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN