Şaşmaz kamyon çöplüğüne döndü

Giriş Tarihi: 20.9.2014

Başkent'in kangren haline gelmiş sorunlarından olan Şaşmaz'daki Nakliyeciler Sitesi, Büyükşehir'den çözüm bekliyor. Federasyon Genel Başkanı Deniz Yük, "Sıkıştık kaldık. Burası ihtiyacımızı karşılamıyor" dedi

Şaşmaz'daki Nakliyeciler Sitesi kamyon çöplüğüne döndü. Her gün ortalama bin TIR ve kamyonun giriş-çıkış yaptığı sitedeki 14 otopark yaklaşık bir yıl önce ruhsatları olmadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kapatılınca yüzlerce kamyon dışarıda kaldı. Cadde üzerine park etmek zorunda kalan büyük yük araçları hem Ankaralı sürücülerin can güvenliğini tehdit etmeye hem de görüntü kirliliği oluşturmaya başladı. Türkiye Nakliyeciler Federasyonu Genel Başkanı Deniz Yük, "Site içindeki bu karışıklık en çok bizi rahatsız ediyor. Büyükşehir 'den bu konuda yardım bekliyoruz" dedi.

'450 NAKLİYECİ VAR'
Yeterli park alanı olmadığı için şehir dışından gelen sürücülerin de yol üstüne, dükkan önlerine park etmek zorunda kaldığını aktaran Yük, "Bölgede 450 nakliyeci esnafı var. Sorunun kısa vadede çözümü için Nakliyeciler Sitesi içindeki Büyükşehir'e ait 36 dönümlük arazinin kullanım hakkını istiyoruz. Uzun vadeli çözüm için ise Saray Köy'deki arazimize çıkacak imar iznini bekliyoruz" diye konuştu.

TERMİNAL KURULABİLİR
Şaşmaz'daki görüntülerin Başkent'e yakışmadığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin de şunları söyledi: "Nakliyeci esnafımızla birçok görüşme yaptık. Ankara'nın içinde kamyon ve TIR görmek istemiyoruz. Kamyon terminalleri kurup nakliyecileri yönlendirme fikrine sıcak bakıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaşmaz kamyon çöplüğüne döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN