50 bin TL'yi boyacı polis kurtardı

Dolandırıcılar emekli bir vatandaşa bankadan 50 bin TL kredi çektirdi. Durumu fark eden boyacı kılığındaki polis, suçüstü yaptı

Giriş Tarihi: 23.9.2014
Ankara'da son yıllarda yaşanan telefon dolandırıcılığı olaylarına bir yenisi eklendi. Dolandırıcıların tuzağa düşürdüğü emekli bir vatandaştan önce 50 bin TL alındı. Ardından bankadan 50 bin TL kredi çektirildi. Durumu fark eden boyacı kılığındaki polis parayı kurtardı, çeteyi yakalattı. Şanlıurfa merkezli çetenin emekli Y.B.'yi ikinci kez mağdur etmesi polisin uyanıklığıyla önlenirken, 12 yaşındaki A.Ç. ile 24 yaşındaki S.A. adlı kuryeler suçüstü yakalandı. Çetenin, tutuklanmadıkları gerekçesiyle özellikle 18 yaş altındaki çocukları Ankara'ya göndererek kuryelik yaptırdığı ortaya çıkarıldı. Bu yöntemle Ankara'da emekli Y.B.'yi arayan dolandırıcılar, "Terör örgütü hesabınızı ele geçirmiş. Parayı çekip bize getirin. Seri numaralarını kontrol edip size geri vereceğiz" dediler. Y.B.'den 50 bin TL isteyen şebeke, parayı üç çantaya ayırarak verdikleri adreslere bırakmasını istedi.

Kredi çektirip altına çevireceklerdi
Para dolu çantayı Y.B. verilen adreslerdeki çöp kutularına bıraktıktan sonra dolandırıcılar parayı alması için 12 yaşındaki A.Ç.'yi gönderdi. A.Ç. parayı alıp bir kısmını Ankara'da bulunan şebeke üyelerine teslim etti. Geri kalanını ise Şanlıurfa'ya götürdü. Aynı dolandırıcılar Y.B.'den bu kez de altın istedi. Y.B. altınının olmadığını söyledi. Dolandırıcılar, bankadan kredi çekip bu parayı da altın yapmalarını istedi. Y.B., bankaya gitti ve 50 bin TL kredi çekmek istediğini söyledi. O bölgede ayakkabı boyacısı kılığında görev yapan bir polis durumu fark etti ve çekilen parayla birlikte şebekenin buluşma adresine gitti. Ve çöpe bıraktı. Bu sırada parayı almaya gelen iki kuryeler polis tarafından enselendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 bin TL'yi boyacı polis kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN