Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duruay'dan şenliğe 'Sinsin'li kapanış

Giriş Tarihi: 24.9.2014

Üç gün devam eden "11. Uluslararası Gölbaşı Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği" renkli etkinliklerle tamamlandı

Uluslararası Gölbaşı Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği'nin final gecesinde ünlü sanatçı İsmail Altunsaray'ın türkü şöleninin ardından Ankara Kulübü tarafından düzenlenen Ankara gecesinde Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, şenlikte sinsin oyunu oynadı ve halay çekti. Gölbaşılılar'ın 7'den 70'e doya doyasıya eğlendiği şenliğin son gecesinde Ankara Kulübü tarafından Ankara Gecesi düzenlendi.

HALAY ÇEKTİLER
Şenlik alanına yakılan ateşin etrafında Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve vatandaşlar, sinsin oyunu oynayarak halay çekti. Ankara Kulübü'ne böyle bir gece düzenledikleri için teşekkür eden Duruay, "Ankaramızın kültürel ve yöresel oyunlarını bu şenliğimizde yaşatmanın mutluluğu içerisinde şenliğimizi noktaladık" dedi. Duruay, bir dahaki şenlikte buluşmak dileğinde bulunarak, şenliğe destek veren tüm hemşehri derneklerine ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

YELKENLER YARIŞTI
Ankara Yelken Kulübü ile Gölbaşı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği yelken yarışları da şenliğin ikinci ve üçüncü gününde Mogan Gölü'nde gerçekleştirildi. Yelkenciler, iki gün boyunca uluslararası bir metre, optimist, lazer ve pirat sınıflarında yarıştı. Oldukça çekişmeli geçen yarışmaları Gölbaşılı yelkenseverler de heyecanla takip etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duruay'dan şenliğe 'Sinsin'li kapanış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN