Ihlamur Konağı'na muhteşem açılış

Yenimahalle Belediyesi'nin yapımını tamamladığı Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi, siyaset ve sanat dünyasının katılımıyla açıldı

Giriş Tarihi: 27.9.2014
Yenimahalle Belediyesi tarafından temeli 2010 yılında atılan Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi, siyaset, sanat ve iş dünyasından pek çok ünlü ismin katılımıyla açıldı. Törende Ihlamur Konağı'nın yapımında büyük katkıları olan İbrahim ve kardeşi Feruzet İmirzalıoğlu'nu temsilen Prof. Dr. Necat İmirzalıoğlu ve ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu da hazır bulundu.

ÇANKAYA'YA BAĞLANDI
Tesisin açılışında, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de hazır bulundu. Yenimahalle Belediyesi tarafından planlanan merkezin Çayyolu bölgesinin Yenimahalle'den ayrılması nedeniyle Çankaya sınırları içinde kaldığına dikkat çeken Yaşar, "Bu mekanı ilklerin tesisi olarak tasarladık, çok özendik. Huzurevlerinin yaşlılarımızın ölümünü beklediği bir yer değil, yaşama yeniden başladıkları, yaşama sevgi kattıkları yerler olmalı anlayışından hareket ettik" dedi.

"ANKARA'YA HAYIRLI OLSUN"
Kurdele kesiminin ardından yaşam merkezini gezen Yaşar, yaşlılarla da sohbet imkanı buldu. Yaşar Türkiye'ye örnek teşkil edecek olan tesisin Ankara'ya hayırlı olmasını diledi. 12 bin metre kare alan üzerine kurulan Ihlamur Konağı'nda 128 kişi hizmet alabilecek. Merkezde, fizik tedavi ünitesi, termal havuzu, özel bakım odaları, spor salonu, oyun odası, kütüphane, sanat galerisi, internet ve sinema salonu, hobi bahçeleri ve atölyeler bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ihlamur Konağı'na muhteşem açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN