15 yıllık park isyanı

Mahallelerine park yapılabilmesi için 15 yıldır Çankaya Belediyesi'nin yollarını aşındıran vatandaşlar isyanda

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Çankaya Belediyesi'ne gönderdikleri yaklaşık 100 dilekçeye rağmen mahallelerine 15 yıldır bir türlü park yaptıramayan Cevizlidere Mahallesi sakinleri isyan ederek artık parkın yapılmasını istedi. Mahalle Muhtarı Eyüp Sabri Kılıç, "15 senedir bu mahallede muhtarım ve 15 senedir buraya park bekliyoruz. Doğma büyüme Cevizlidereliyim. Ben parksız büyüdüm, çocuklarım parksız büyüdü ancak torunlarımızın parksız büyümesine izin vermeyeceğim" dedi.

ÇÖPÜN İÇİNDE OYNUYORLAR
Mahallede park olmadığı için çocukların çöpün pisliğin içinde oyun oynadıklarını söyleyen ve 45 yıldır Cevizlidere'de ikamet ettiğini belirten Nazım Özlütürk, "Bu mahallenin çocukları çöpün pisliğin içinde oyun oynuyor. Çankaya Belediyesi bu mahalleyi cezalandırıyor. 15 yıldır park bekliyoruz. Park olarak gösterilen yer ot ve pislik içerisinde" diye konuştu. 11 yıl önce satın aldığı dairesini imarda park alanı olarak gözüktüğü için bir türlü yapılamayan alanın kenarından aldığını ifade eden Ünal Dayıcan, "2003 yılında imar planına bakarak evimi aldığımda bu alan park olarak gözüküyordu. Ben de bu nedenle evi satın aldım. Ancak 11 yıldır ben de buraya parkın gelmesini bekliyorum" şeklinde konuştu. Fatih Camisi Dernek Başkanı Adil Çalık ise "Bu alan mahalleye yakışmıyor" dedi.

PARKIN İMARI MI DEĞİŞTİRİLECEK
Mahalenin ilk muhtarı olan Şah Murat Yazıcı, "Bu alan benim muhtar olduğum dönemde park olarak imara geçti ancak bir türlü yapılmıyor" diye konuştu. Belediyeye yazılan her dilekçenin ardından "park alanında şahıs hisseleri var" yanıtı geldiğini de ifade eden mahalleli, "Parkın imarının değiştirileceğinden korkuyoruz" diye açıklama yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 yıllık park isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN