Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HOY-TUR kapılarını yeni dansçılara açtı

Çankaya Belediyesi'nin halk dansları topluluğu HOY-TUR, kapılarını yeni dansçılara açtı. HOY-TUR, farklı kategorilerde dersler verecek

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Çankaya Belediyesi'nin yarım asırlık Halk Dansları Topluluğu HOY-TUR, yeni eğitim öğretim dönemi dansçılarına kapılarını açtı. Anadolu'nun tüm yörelerine ilişkin dans eğitimi veren, üyelerini yurt içindeki ve dışındaki yarışmalara hazırlayan HOY-TUR, kurulduğundan bu yana pek çok Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonluklarına imza attı. Halk danslarını geleceğe taşıyacak kuşaklara yenilerini eklemeye hazırlanan HOY-TUR, ilköğretim 4. ve 5. sınıf öğrencilerine "yıldızlar", 16-25 yaş arasına "gençler", 26 yaş ve üzerine ise "yetişkinler" kategorisinde eğitim verecek.

1970'DEN BERİ TÜRKİYE'Yİ TANITIYOR
1970 yılından bu yana halk danslarının ve kültürünün öğretilmesinde etkin rol oynayan HOY-TUR, uluslararası etkinliklerde, Amerika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Avustralya ve Gürcistan gibi ülkelerde sayısız gösteri yaparak Türkiye'nin tanıtılmasına büyük katkı sağladı. Yeni dönemde Çankaya Belediyesi Çarşı'daki yeni yerinde eğitim verecek olan HOY-TUR, Şehit Gönenç Caddesi No:5 Maltepe Cami yanında bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HOY-TUR kapılarını yeni dansçılara açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN