Kurban pazarları sağanağa teslim

Hafta sonu etkili olan yağmur, kurban pazarlarını vurdu. Birçok ilçede kurulan pazarlarda satıcılar, çadırları temizlemek için gece boyu çalıştı

Giriş Tarihi: 30.9.2014
Başkent'te son günlerde etkili olan yağışlar hayvan pazarlarını vurdu. Ankara'nın farklı bölgelerinde kurulan kurban pazarları sular altında kaldı. Yağmur nedeniyle Çankaya, Mamak, Keçiören ve Yenimahalle'de ve birçok ilçede kurulan kurban satış alanındaki bazı çadırları su bastı. Hayvan sahipleri kurbanlıkların barındığı çadırlarda ve alanda biriken suyu kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı.

HER YER ÇAMUR İÇİNDE KALDI

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hareketlenmesi beklenen kurban pazarlarını yağmur vurdu. Ankara'nın farklı bölgelerinde kurulan birçok kurban satış yeri altyapı yetersizliğinden dolayı sular altında kaldı. Yaklaşık iki gündür yağmurla mücadele eden kurban satıcıları, sular altında kalan çadırlarını kendi imkanlarıyla temizledi. Çoğu çadır çamur içinde kalırken binlerce liralık hayvan yemi de kullanılamaz duruma geldi.

SEL GELDİ TERK ETTİLER

Keçiören Ovacık Mahallesi'nde kurulan kurban satış alanında çadırı bulunan Murat Altıntaş, hafta sonunda etkili olan yağmur yüzünden çadırını geçici bir süreliğe boşaltmak zorunda kaldığını söyledi. Altıntaş, "Önceki gece yağan yağmur pazar alanında sele neden oldu. Birçok arkadaşımızın çadırı sular altında kaldı" dedi.

ÇADIRLAR DEVRİLDİ
Mamak Ortaköy Mahallesi'nde kurulan hayvan pazarı da yağmurdan nasibini aldı. Kurbanlık satmak için Çorum'dan gelen Kazım Güney'in kurban çadırı da sular altında kaldı. Gece boyunca suları tahliye etmek için uğraştığını söyleyen Güney, "Binlerce liralık yem kullanılamaz hale geldi. Yalnızca burada değil Ankara'nın birçok bölgesinde kurulan pazarlar hafta sonunda yağmur suları altında kaldı" dedi. Yenimahalle Yakacık'ta kurulan kurban satış alanı da hafta sonundaki yağışlardan olumsuz etkilendi. Çadırı sular içinde kalan Mehmet Soyka, yağmur ve fırtına yüzünden zor anlar yaşadığını söyledi. Fırtınanın çadırını devirdiğini ifade eden Soyka, iki gündür çadırın içini temizlemek için uğraştıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban pazarları sağanağa teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN