Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir huzurlu bayram için görevde

Giriş Tarihi: 3.10.2014

Ankaralılar'ın Kurban Bayramı'nı güzel geçirmesini amaçlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bayram boyunca güvenlik tedbirlerini üst düzeye çıkardı

Başkentliler'in Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tüm kurum ve kuruluşlarıyla gerekli önlemleri aldı. EGO otobüsleri bu bayramda da ücretsiz olurken, Büyükşehir Belediyesi'nin ASKİ, Zabıta, İtfaiye, Kent Estetiği gibi birimleri ile ALO 153 Şikayet hattı bayram süresince hizmetlerini aksatmadan vermeye devam edecek.

SEFERLER ÜCRETSİZ

Ankaralılar her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da EGO otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanacak. Başkentliler mezarlık ziyaretlerini de Arife gününden itibaren belirlenen bazı noktalardan kalkacak EGO otobüsleriyle ücretsiz olarak yapabilecek. EGO otobüslerini tercih eden vatandaşlar "EGO Cepte" uygulaması ile de otobüslerin durağa hangi saatte, hangi dakikada geleceğini internet ortamından veya ALO 153'ü arayarak öğrenebilecek.

BİRİMLER GÖREV BAŞINDA

Doğumdan ölüme kadar her zaman Başkentliler'in yanında olan Büyükşehir Belediyesi'nin ASKİ, Zabıta, İtfaiye, Kent Estetiği gibi birimleri ile ALO 153 Şikayet hattı da Kurban Bayramı süresince hizmetlerini aksatmadan vermeye devam edecek. ALO 153 olarak bilinen "Mavi Masa" 7/24 çalışarak, bayram boyunca Ankaralıların dilek, talep ve şikayetlerini almaya devam edecek.

Ateşe dikkat uyarısı yapıldı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı da diğer günlerde olduğu gibi Kurban Bayramı süresince 7/24 mesaisini sürdürecek. Ankara İtfaiyesi yetkilileri Ankaralıların bayram süresince piknik yerlerine akın edeceğini öngörerek, vatandaşlara "Ateşe dikkat" uyarısı yaptı. İtfaiye yetkilileri bayram süresince evlerinden ayrılacak olanlara ise evlerindeki, elektrik, su ve doğalgaz vanalarını mutlaka kapatmalarını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir huzurlu bayram için görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN