Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara Üniversitesi artık 68 yaşında

Giriş Tarihi: 5.10.2014

Ankara Üniversitesi 68'inci kuruluş yıldönümünde konuşan Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, "Ayrımcılığa ve tacize karşı kararlı tutumumuzu tavizsiz sürdürüyoruz" dedi

Ankara Üniversitesi (AÜ) 2014-2015 eğitim-öğretim yılı açılış töreni Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. AÜ Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarının ve öğrencilerinin konseriyle başlayan törende 'Açılış Dersi'ni AÜ 15'inci Rektörü Prof. Dr. Günal Akbay verdi.

"TAVİZSİZ SÜRDÜRÜYORUZ"

AÜ Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ise yaptığı konuşmada son iki yılda hayata geçen projeler ve AÜ'de yaşanan değişimlere dikkat çekti. "İnsanı, sorun çözücülüğü, adil olmayı, şeffaflığı, hesap verebilirliği, ulaşılabilirliği ve katılımcılığı yönetim anlayışımızın merkezine aldık" diyen Rektör Erkan İbiş, "Her türlü ayrımcılığa, engellenmeye ve tacize karşı kararlı tutumumuzu tavizsiz sürdürüyoruz" ifadesini kullandı.

"OKUYUCU YÜZDE 50 ARTTI"
Bilgi hizmetleri çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirter Rektör İbiş, "2013'te 82 veri tabanına abone olduk. Veri tabanlarında 104 bin elektronik kitap ve 11 bin elektronik dergi tam metin olarak hizmete sunuluyor. Kütüphanelerimizden yararlanan yıllık okuyucu sayısı bir milyona yaklaştı. 24 saat hizmet vermeye başlayan kütüphanelerimizle birlikte tüm kütüphanelerimizden yararlanan okuyucu sayısı yüzde 50 dolayında yükseldi" dedi.

ETİK DEĞERLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Üniversite nin dünya üniversiteleri içinde ilk 500'de olduğunu vurgulayan Rektör İbiş, "AÜ'nün en önemli ilkelerinden birisi etik değerlerdir. Gerek bilimsel çalışmalarda gerekse akademik yükseltilme- atamalarda etik kaygılarımızı üst düzeyde tutuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Üniversitesi artık 68 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN