Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Magandalara karşı sivil polis

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, düğünlerdeki magandalara karşı savaş açtı. Emniyet, her düğün için bir sivil polis görevlendirdi

Giriş Tarihi: 5.10.2014
Düğünlerde maganda kurşunuyla yaşanan ölüm ve yaralanmaların artması üzerine Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Emniyet Müdürlüğü, düğün ve kutlamalarda kazalara neden olabilecek maganda kurşunlarını önlemek için hazırladığı proje kapsamında her düğüne bir sivil polis görevlendiriyor. "Sizin Mutluluğunuz Başkalarının Mutsuzluğu Olmasın Projesi" kapsamında, ölüm ve yaralanmaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

TOPLANTI YAPTIK
İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Kırıkkale ve birçok kentte düğünlerde silahla havaya ateş etme olayları sonucunda yaralanmaların ve can kayıplarının olduğunu hatırlattı. Onar, "İlk olarak mahalle muhtarları, yerel sanatçılar ve düğün salonu sahipleriyle toplantı yaptık. Düğünde bir kişi havaya ateş etmek istediğinde yanındaki çocuk, komşusu veya yakını 'ne yapıyorsun, ateş etme. Başkasının yaralanmasına sebebiyet verebilirsin' uyarısında bulunmasını sağladık" diye konuştu.

ETKİSİZ HALE GETİRİLİYOR
Hasan Onar, sadece bunları anlatmanın yeterli olmadığını da ifade ederek, şöyle konuştu: "Sivil polisler de proje kapsamında düğünlerde görevlendirildi. Polisler düğüne normal bir davetli gibi gidiyor. Eğer birisi silahla havaya ateş ediyorsa düğün sahibi uyarılıyor. Daha sonra sivil polisin çağırdığı ekipler şahsı etkisiz hale getirip silahı alıyor. Adli işlem yapılıyor. Bu işlemler düğünü bozmadan, misafirleri rahatsız etmeden gerçekleşiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Magandalara karşı sivil polis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN