Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtta büyüdü 'iyilik meleği' oldu

Giriş Tarihi: 6.10.2014
Ankara'da henüz 3 yaşındayken cami avlusuna bırakılan, ardından çocuk yuvasında büyüyen 35 yaşındaki Doğan Elden, bugün maddi durumu yetersiz ve engelli çocukları bulunan ailelere yardım yapılmasını sağlıyor. Doğan Elden'in hikayesi, 3 yaşındayken ailesi tarafından cami avlusuna bırakılmasıyla başladı. Bir zabıta memuru tarafından bulunan ve Keçiören Çocuk Yuvası'na yerleştirilen Elden, 18 yaşına kadar burada yaşadı.

PROJE BAŞLATTI

Yuvadan ayrıldıktan sonra sıkıntı günler geçiren, bir süre sokakta yaşamak zorunda kalan Elden, bir çiftlikte iş bularak çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi'nden mezun olan Elden, Antalya'ya yerleşti. Elden, işadamlarından aldığı yardımları maddi durumu yetersiz ailelere ulaştırmaya başladı. Yardımlar sayesinde her ay 55 aileye düzenli gıda ve giyecek yardımı yapılıyor.

HAYATI SIKINTILI GEÇTİ
Yapılan yardımların fotoğraflarını sosyal medyadaki sayfasından paylaşan Doğan Elden, gündüzleri yardım yapılacak eşyaları topluyor, akşamları da bu eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Hayatının büyük bir bölümü Ankara'da geçen Elden, "Hayatım çok sıkıntılı geçti. Başka çocukların da aynı acıyı, sıkıntıyı çektiğini görmemek için bu yola çıktım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtta büyüdü 'iyilik meleği' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN