Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azıza Mustafa Zadeh büyüledi

Ankara Piyano Festivali, MEB Şura Salonu'nda "Cazın Bakülü Prensesi" olarak bilinen Azıza Mustafa Zadeh konseri ile başladı

Başkent'te 'piyano' rüzgarı esecek. Altus Kültür Sanat'ın katkıları ile düzenlenen Ankara Piyano Festivali'nin ilk konuğu "Cazın Bakülü Prensesi" olarak bilinen Azıza Mustafa Zadeh oldu. Tüm dünyada fusion ve caz türündeki eserleri ile tanınan sanatçı, geceye caz triosu Ralph Cetto (bas) ve Simon Zimbardo ile katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlenen konsere Ankaralı sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

RUHUNU YANSITTI

Konserde Zadeh, Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım" adlı eserini seslendirdi. "Rig" adı verilen bir Hint enstrümanı çalan sanatçı "Contrasts" albümünden "Shaman" adlı geniş oktavlı parçayı da seslendirerek etkileyici bir performans sergiledi. Zadeh, her parçayı kendi anons etti ve izleyicilerine eserlerin ruhunu yansıtmaya çalıştı.

TANRI'YA ŞÜKREDİYORUM
Azıza Mustafa Zadeh, konserini ise "Yaşadığım her gün için tanrıya teşekkür ediyorum. Güneşi, yağmuru, gökkuşağını gördüğüm için teşekkür ediyorum. Bazen hayatta yağmurlu günler olabiliyor ama sonra güneşi mutlaka görüyoruz. İçinizdeki gün ışığını hiçbir zaman kaybetmeyin" sözleri ile bitirdi. Korumalarıyla gezen Zadeh'in fotoğraf çektirmeme konusundaki katı tavrı ise klasik müzik seyircisi ve hayranları tarafından tepki ile karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azıza Mustafa Zadeh büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN