Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnci'nin yüzü artık gülecek

Lösemiyle mücadele eden İnci, kardeşi Ayaz'ın iliği ile iyileşecek. Aile çifte bayram yaşıyor

Siirtli Toksoy Ailesi'nin henüz 3 buçuk yaşında lösemiye yakalanan kızları İnci Toksoy, bu bayram çifte sevinç yaşadı. Kendisi için gerekli olan kemik iliğinin ailede bulunmaması üzerine yeni bir kardeş dünyaya getiren Toksoy çifti, Minik İnci için gerekli olan kemik iliğinin yüzde 100 uyumlu olarak bulunduğunu duyunca mutluluktan havalara uçtu.

"DÜNYA BAŞIMIZA YIKILDI"
Siirt'te inşaat işçisi olarak çalışan Suhbetullah Toksoy, kızının rahatsızlanmasıyla başlayan hikayelerini SABAH Ankara ile paylaştı. Daha önce löseminin nasıl bir hastalık olduğunu bilmediklerini belirten Toksoy, "Kızımın sürekli rahatsızlanması ve Siirt'te yeterli imkanlara sahip olunmaması nedeniyle Ankara'ya geldik. Lösemi hastalığına yakalandığını öğrenince dünya adeta başımıza yıkıldı" diye konuştu.

"MADDİ DURUMUMUZ YOKTU"
3 buçuk yaşında lösemiye yakalanan kızı için gerekli olan tedavi masraflarının, Ankara'da yaşamaları için tutulan evin ve ev eşyalarının Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından karşılandığını vurgulayan Toksoy, "İnci'yi tedavi ettirebilecek bir maddi duruma sahip değildik. Ankara'da yaşayabilecek durumumuz da yoktu ancak LÖSEV sayesinde bu imkanların tamamına kavuştuk ve tedavi sürecine hızla başladık" diye konuştu.

"ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN"
İnci'nin tedavisi için kemik iliği naklinin gerekli olduğunu anlatan baba Toksoy, "Ailede herkese test uygulandı ancak İnci için aranılan kemik iliğine rastlanmadı. Bu nedenle 4. çocuğumuz Ayaz'ı dünyaya getirdik. İnci'nin kurtuluşu için doğan Ayaz'a yapılan testlerde kemik iliğinin yüzde 100 uyumlu olduğunu öğrendik" dedi. Toksoy Ailesi, aldıkları bu haber karşısında büyük mutluluk yaşadı. İnci'nin tedavisinin artık son bulduğunu yalnızca kontroller için hastaneye gittiklerini ifade eden Suhbetullah Toksoy, "Hayatımız değişti ancak şükürler olsun ki bu dertten kurtulduk diyoruz. Artık Ankara'da kalmak ve yaşamımıza burada devam etmek istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnci'nin yüzü artık gülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN