Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulus'ta yaralar sarılıyor

Giriş Tarihi: 8.10.2014

Ulus'taki tarihi Suluhan Çarşısı'nın çevresindeki mandıra işletmelerinde çıkan yangının ardından yaralarını saran esnaf, devletten yardım bekliyor

Mandıra dükkanları çıkan yangında küle dönen Ulus esnafı, yaralarını sarıyor. Bayramda yangın şoku yaşayan esnaf, büyük maddi zararla karşı karşıya. Esnaf, Ankara Valiliği'ne, Büyükşehir Belediyesi'ne ve Altındağ Belediyesi'ne çağrıda bulunarak, "Bayramda satışlarımız artar diye iki-üç katı ürün getirmiştik. Şimdi hem bu ürünlerin parasını ödemek hem de dükkanları yeniden yapmak zorundayız. Çok zor durumdayız. Yetkililerden destek bekliyoruz" dediler.

YARALAR SARILIYOR

Yaşadıkları yangın felaketinin şokunu atlatmaya çalışan esnaf, yangının tamamen kontrol altına alınmasıyla yaralarını sarmaya başladı. Dükkanlarda oluşan hasarların ardından temizlik ve boya yapan esnaf, çöken yerleri kendi imkanlarıyla onarmaya çalışıyor. Fatih Buğdaycı isimli esnaf, "Bayram nedeniyle çok fazla mal getirdik. Bu nedenle zararımız çok büyük" dedi.

"MAĞDURUZ"
Buğdaycı, "Yaklaşık 60 bin TL masrafımız var. Söylentilere göre yangının elektrikten dolayı olmadığı iddia ediliyor. Şu an için kendi yaramızı kendimiz sarmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 23 yıllık Suluhan Çarşısı'nda esnaflık yaptığını belirten Mehmet Özalp ise "Bayram günü bu kötü haberi aldık. Valilik'ten yardım bekliyoruz. Gücümüz kalmadı ve çok mağdur durumdayız" şeklinde konuştu.

BİZE BAYRAM YOK
Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda da Ulus'ta bulunan Ankara Kalesi civarındaki 17 iş yeri yanarken küle dönmüştü. Kurban Bayramı'nda da yine Ulus'taki Suluhan Çarşısı etrafındaki 10 dükkanın yanması dikkat çekti. İtfaiye ekiplerinin yoğun çabalarının ardından kontrol altına alınan yangının ardından olay hakkında soruşturma başlatıldı. Esnaf, yangının madde bağımlıları tarafından çıkarıldığını düşünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulus'ta yaralar sarılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN