Nurcan Taylan'a müşavirlik engeli

Olimpiyat ve dünya şampiyonu Nurcan Taylan, yönetmelik gereği spor müşavirliği yapamıyor

Giriş Tarihi: 10.10.2014
Bir kez olimpiyat ve dünya, 6 kez Avrupa Şampiyonu olan milli haltercimiz Nurcan Taylan, 14 Haziran 2012'de Uluslararası Halter Federasyonu tarafından doping kullandığı gerekçesiyle 26 Ekim 2011geçerli olmak üzere 4 yıl müsabakalardan men cezası vermişti.

ŞAMPİYONA ÖNCESİ MORAL OLUR

2 yıl podyumlardan uzak kalan, kasım ayında yapılacak Dünya Şampiyonası'nda yarışacak olan Nurcan Taylan, Spor Müşaviri olmadığı için büyük üzüntü duyuyor. Mevcut yönetmeliğin düzeltilmesini isteyen ve bu konuda Spor Genel Müdürlüğü'nün yeni bir düzenleme yapacağına inandığını belirten Taylan, "Spor Bakanımız,Genel Müdürlüğe talimat vererek değişikliğe gidebilir. Bu benim için Dünya Şampiyonası öncesi de büyük bir moral olur" dedi.

İŞTE ENGEL OLAN YÖNETMELİK...

Spor Genel Müdürlüğü Spor Müşavirleri Atanma ve Çalıştırma Yönetmeliği'nin Spor Müşavirliği'ne atanabilme şartlarıyla ilgili 5.maddesinin "f fıkrası" şöyle: " Ömür boyu hak mahrumiyeti veya olimpiyat ve Dünya şampiyonalarında doping suçundan dolayı ceza almamış olmak..." İşte milli sporcu Nurcan Taylan'ı sıkıntıya sokan bu fıkra. Bu fıkra kaldırıldığı takdirde milli haltercimiz spor müşaviri olabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nurcan Taylan'a müşavirlik engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN