Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karadeniz'in incisi Ankara'da

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 1. Giresun Kalkınma ve Tanıtım Günleri'nde yöresel ürünler ve kültürler ön plana çıktı

Giriş Tarihi: 11.10.2014
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 1. Giresun Kalkınma ve Tanıtım Günleri'ne katıldı. Canikli, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'de en uzun ömürlü insanların Giresun'da bulunduğuna dikkati çekerek, "Şimdi birçok kişi bu insanlar ne yer, ne içer, nasıl yaşar? Merak ediyorlardır. O açıdan da en uzun yaşayan insanları yerinde görmenizi istiyoruz" diye konuştu.

KALİTELİ YOLLAR VAR

Gelecek yılın mart ayında Giresun Havalimanı'nın hizmete açılacağını kaydeden Canikli, Ankara'dan Giresun'a 45 dakikada ulaşılabileceğini ifade etti. Giresun'da ulaşım altyapısının kaliteli olduğuna değinen Canikli, yaylaların neredeyse tümüne de standartı yüksek yollar inşa edildiğini anlattı. Son yıllarda yaylaların tamamının uluslararası standartlarda konaklama tesislerine kavuştuğunu belirten Canikli, buralarda makul fiyatlarla konaklanabileceğini söyledi.

"DESTEK BEKLİYORUZ"
Maliye Bakanı Şimşek'e de Giresun'a yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür eden Canikli, desteklerin devamını beklediklerini dile getirdi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Karadeniz'in sadece Türkiye'nin değil dünyanın da en güzel bölgelerinden biri olduğunu söyledi. Giresun'u "Karadeniz'in incisi" olarak nitelendiren Şimşek, etkinliğin Giresun'un tanıtımı noktasında çok önemli rol oynayacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz'in incisi Ankara'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN