Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teleferikte engelli olduğumu unuttum

Bedensel engelli Büşra Aydar, YenimahalleŞentepe hattında teleferik hayalini gerçekleştirdi. Aydar, "Havada engelli olduğumu unuttum" dedi

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Teleferikte engelli olduğumu unuttum
Serebral Palsi hastalığı nedeniyle bedensel engelli olan Büşra Aydar, Şentepe-Yenimahalle hattında teleferik hayalini gerçekleştirdi. Tekerlekli sandalyesi ve ailesi ile birlikte teleferik kabinine rahatlıkla binebilen Aydar, "Teleferiği tüm bedensel engelli arkadaşlarıma tavsiye edeceğim, çok hoşuma gitti" diye konuştu. Teleferik kabinlerinin koltuklarının "katlanır" özelliği nedeniyle tekerlekli sandalyesinden inmeden teleferiğe binebilen Aydar, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e de teşekkür etti. Büşra Aydar, çok sevdiği ancak tekerlekli sandalyesinin sığmayacağı endişesi ile bir türlü gideremediği teleferik arzusunu yerine getirdi.

DOYASIYA ANKARA'YI İZLEDİ
Annesi Emine Aydar ile birlikte teleferikle Yenimahalle istasyonundan yolculuğa başlayan Büşra Aydar, Şentepe İstasyonuna kadar doyasıya Ankara'yı izledi. Yenimahalle İstasyonu'nda yolculuğu sona eren Aydar, "Daha önce Samsun'da teleferiğe binmiştim ancak kabinler çok dardı ve zorlukla binebilmiştim. Bu nedenle teleferiğe binme konusunda ön yargılarım vardı. Ancak Yenimahalle hattındaki kabinlerin özellikli olduğunu öğrendim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teleferikte engelli olduğumu unuttum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN