Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent tiyatroları perdelerini açıyor

Giriş Tarihi: 13.10.2014
Başkent tiyatroları perdelerini açıyor

20. yılını kutlayan Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, 2014-2015 sezonuna 'merhaba' diyecek

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Başkent Tiyatroları, perdelerini açmaya hazırlanıyor. Yeni sezona yeni projeler ve iddialı yapımlarla başlayacak Başkent Tiyatroları, geçen yıllarda ilgi gören bazı eserleri bu yıl da yeniden sahneye koyacak. Gençlik Parkı Kültür Merkezi içerisindeki 3 sahnede bu yıl yetişkinlere ve çocuklara yönelik olarak toplam 9 oyun sergileyecek.

YUNUS EMRE ANLATILIYOR
Bu yıl aynı zamanda 20. yılını kutlayan Başkent Tiyatroları, 2014-2015 sezonuna 15 Ekim Çarşamba günü sergilenecek 'Aşkın Pazarı' adlı oyunla 'merhaba' diyecek. Oyunda birlik ve düzenin olmadığı kan, kavga ve göz yaşının hakim olduğu 13 yüzyıl Anadolusu'nda gönüllere sevmeyi, dillere söylemeyi öğreten Yunus Emre'nin hikayesi anlatılıyor.

İNTERAKTİF OYUN
Başkent Tiyatroları Necip Fazıl Kısakürek'in 17 yıldır aralıksız olarak sahnelen 3 perdelik 'Bir Adam Yaratmak' oyununu bir kez daha sahneleyecek. Bir üniversite öğrencisinin tezi için deli rolü yaptığı 'Komşu Köyün Delisi', Filistinli üç erkek kardeşin hikayesinin anlatıldığı, 'Maskeliler', izleyicilerin oyun içinde yer aldığı interaktif bir oyun olan 'Perdeden Sahneye' adlı oyunlar tiyatroseverlerle buluşacak.

UNUTULMADI
Bu sezonda da Başkent Tiyatroları'nda çocuklar için özel oyunlar sahneleniyor. 'Kalp Limanı', 'Çocuklar da Uçar', 'Karagözün Bahçesi' ile 'Saka Hüseyin' bu oyunlardan birkaçı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent tiyatroları perdelerini açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN