Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derya kuzuları kapış kapış

Derya kuzuları kapış kapış
Eylül başında açılan balık sezonuyla birlikte hareketlenen balıkçılarda derya kuzularının bereketli olması fiyatları aşağıya çekti. Ucuzlayan balığa hücum eden Ankaralılar, Ulus Hali'nde uzun kuyruklar oluşturdu. Fiyatların daha da aşağı düşeceğini ve bu sezon Başkentliler'in balığa doyacağını belirten balıkçılar, satışlardan oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

"FİYATLAR UCUZLADI"
Ulus Hali'nde 40 yıldır balıkçılık yapan Fatih Keser, Ankara'ya Türkiye'nin en taze balığının geldiğini vurgulayarak, "Her keseye ve her bütçeye uygun balık var. Ne kadar sağlıklı bir besin olduğunu söylememize gerek bile yok. Bu yıl geçen yıla oranla daha bereketli bir yıl oluyor. Ağlara takılan balıkların bol olması fiyatları oldukça ucuzlattı" dedi. Balık almak için sıraya giren Başkentliler ise ucuzlayan balık fiyatlarından oldukça memnun olduklarını belirtti.

PALAMUTUN FİYATI 3.5 LİRA
Önümüzdeki günlerde fiyatların daha da aşağı ineceğini tahmin ettiklerini belirten Keser, "Şu anda İstanbul'da tanesi 5 liraya satılan Palamut'u Ankara'da 3 buçuk liraya veriyoruz. Palamut'un yanı sıra Mezgit 6 TL, Karadeniz Hamsi 5 TL, Barbunya 8 TL ve İstavrit ise kilosu 3 buçuk liradan alıcı buluyor. Birkaç hafta içinde Hamsi'nin kilosunun 2 TL'ye, Çinekop'un ise 7 TL'ye kadar düşmesini bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derya kuzuları kapış kapış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN