Türk tekstil işçisi kalitede fark attı

Giriş Tarihi: 15.10.2014
Türk tekstil işçisi kalitede fark attı
Hazır giyimde Türk işçiliği kalitesinin rekabet gücünü önemli oranda artırabileceğini dile getiren Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Canip Karakuş, "Ankara Giyim Sanayicileri olarak, hazır giyim sektörünün gelişmesi ve ihracata yönelik çalışmalarımızı büyük bir özveriyle sürdürüyoruz" dedi.

TÜRKİYE'YE YÖNELDİLER
Tekstil ve hazır giyim sektöründeki canlanmanın sürdürülebilmesi için tekstil üretimi ve ihracatı ile ilgili tartışmaların sürekli devam ettiğini dile getiren Karakuş, "Son günlerde batılı markalar alımlarını yeniden Türkiye'ye çevirmeye başladı. Bunda birçok faktörün etkisi var. Bu faktörlerden ilki, Avrupa'daki ekonomik kriz nedeniyle batılı markaların Çin'e yüksek miktarlarda sipariş vererek büyük miktarlardaki akreditiflere imza atmak istememeleri" diye konuştu.

"AVAN TAJ İYİ KULLANıl MALI"
Türk işçisinin diğer ülkelerdeki tekstil işçilerinden ayrılan özelliklerinin kalite ve hız olduğunu vurgulayan Karakuş, "Yapılan araştırmalar, Türk işçisinin, tekstil ürünleri, özellikle hazır giyim ürünleri üretiminde son derece sabırlı, maharetli ve esnek olduğunu ortaya koymuştur. Günümüzde, her alanda kalitenin önem kazandığı bir ortamda, Türkiye özellikle hazır giyim üretiminde sahip olduğu bu avantajı iyi kullanmalıdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk tekstil işçisi kalitede fark attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN