Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı Hayatı Keşfet

Vahşi Doğa Fotoğrafçısı Burak Doğansoysal'ın "Yabancı: Hayatı Keşfet" isimli belgesel projesi sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan sergi görücüye çıktı

Yabancı Hayatı Keşfet
Yaban hayatı fotoğrafçısı Burak Doğansoysal'ın, "Yabancı: Hayatı Keşfet" isimli TV belgeseli projesi sırasında çektiği fotoğraflar Ankamall AVM'de sanatseverlerle buluştu. Dünyanın en tehlikeli coğrafyalarında çekilmiş çoğu nesli tükenmekte olan hayvanların birbirinden değerli fotoğraflarından oluşan sergi 24 Ekim'e kadar ziyarete açık olacak. Doğansoysal'ın 2007 yılında başladığı "Yabancı: Hayatı Keşfet" televizyon belgeseli projesi sırasında Uganda, Konga, Ruanda ve Tanzaya'da çektiği vahşi doğa fotoğraflarından oluşan sergi Ankara'da kapılarını açtı. Türkiye'yi turlayacak 57 fotoğraftan oluşan sergide aslan, çita, leopar ve su aygırı gibi vahşi Afrika'da nesli tükenmekte olan hayvanların doğal fotoğrafları yer alıyor.

Kuş fotoğraflarıyla başlayan yolculuk

Yaklaşık 20 yıldır fotoğrafla ilgilendiğini söyleyen Burak Doğansoysal, "Ben de herkes gibi kuş fotoğrafları çekerek doğa fotoğrafçılığına başladım. Afrika'ya yaptığım seyahatlerden sonra doğada kalmanın bir yöntemi olarak yaban hayatı fotoğrafçılığına devam ettim. İyi bir yaban hayatı fotoğrafçısı olmak için ilk önce hayvanları iyi tanımanız ve davranışları bilmeniz gerekiyor. Ardından da teknik anlamda kullandığınız ekipmanlara hakim olmanız gerekiyor" dedi. 13 bölümden oluşan 26 dakikalık belgesel projesinin Türkiye için bir ilk olduğunu söyleyen Doğansoysal, "Tamamı Türkler'den oluşan bir ekip ile vahşi hayatı anlatan bir belgesel çektik ve bu belgeseli çok yakın bir zamanda TV ekranlarında seyredebileceksiniz. Bizim bir farkındalık oluşturarak nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı Hayatı Keşfet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN