CHP'lilerin kafası karışık

Mogan Gölü'nün temizlenmesi için hazırlanan protokole tepki gösteren CHP'liler, daha önce Mogan için önerge vermiş

CHP'lilerin kafası karışık
Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde tartışılan "Mogan Gölü'nü Kurtarma Protokolü"ne CHP'li Meclis üyelerinin 'ret' oyu vermesi Ankara'da yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Gölün temizlenmesi için daha önce sayısız girişimlerde bulunan CHP'lilerin 'muhalif' olmak adına gündem maddesine ret oyu vermeleri espri konusu oldu.

BU ANLAYIŞI KINIYORUM
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ile Gölbaşı Belediyesi arasında imzalanan "Mogan Gölü'nü Kurtarma Protokolü"ne Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ret oyu kullanan CHP'lilere sert tepki gösterdi. Duruay, "CHP'liler Mogan'dan bihaber. Kendi verdikleri önergelere bile sahip çıkmıyorlar. Bu siyaset anlayışını kınıyorum" dedi. Mogan'ın kurtarılması için en büyük çaba veren isimlerin başında TBMM başkanlığına 4 kez soru önergesi veren CHP Ankara Milletvekili Levent Gök'ün olduğunu hatırlatan ve CHP grubunun daha önce Büyükşehir Belediye Meclisi'ne Mogan'daki kirlilik ile ilgili önerge verdiğini söyleyen Duruay, "Halka hizmetin siyaseti olmaz. CHP kendi partisinin önergesine bile sahip çıkamıyor. Göl temizlensin diye feryat edenler göle hayat verecek olan protokole karşı çıkıyor" dedi.

'ÇÖZÜLSÜN' DİYOR AMA...
Daha önce verdiği soru önergeleriyle Mogan'da yaşanan kirlilik sorununu defalarca TBMM gündemine taşıyan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde oylanan "Mogan Gölü'nü Kurtarma Protokolü"ne CHP'lilerin ODTÜ'nün projede olmadığı için reddettiklerini söyledi. Mogan'ın ivedi bir şekilde kurtarılması gerektiğinin altını çizen Gök, "Mogan'da yaşanan kirlilik sorunu çevreye, kuş türlerine ve ekosisteme zarar verilmeden çözülmelidir" dedi.

HER HAYIRLI İŞE KARŞI ÇIKIYORLAR
Melih Gökçek, "Mogan ile ilgili gelişmelerden ümitliyiz. TBMM'de Çevre Bakanlığı bütçesine özel 100 Milyon TL'lik ödenek verilecek. CHP'liler her hayırlı işe karşı çıkıyor. Mogan'nın temizlenmesine karşı çıkmaları da haklı olduğumu gösterdi. Mogan'a karşı çıkmak demek Ankara'nın güzelliğine karşı çıkmak demektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilerin kafası karışık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN