Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sefireler teleferiğe binip, kaleyi gezdi

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın eşi Hatice Ak, büyükelçi eşlerini ilçede ağırlayıp gezdirdi. Sefireler Estergon Kalesi'ni gezip, teleferiğe bindi

Giriş Tarihi: 16.10.2014
Sefireler teleferiğe binip, kaleyi gezdi
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın eşi Hatice Ak, Ankara'da temsilcilikleri bulunan 18 büyükelçinin eşini Keçiören'i tanıtım gezisine çıkardı. Botanik Parkı'nda başlayan Keçiören'i tanıtım gezisine Libya, Kuveyt, Macaristan, Pakistan, Malezya, Bangladeş, Japonya, Sudan, Kongo, Şili, Polonya, İspanya, Peru, Çin, Ürdün, Uganda, Bosna-Hersek büyükelçilerinin eşleri ile Irak Büyükelçiliği Müsteşarı'nın eşi katıldı. Gezide Keçiören TOGEM Başkanı Dr. Ayten Aydın da hazır bulundu. Konuklarını Botanik Parkı'nda karşılayan ve tek tek ilgilenen Hatice Ak, büyükelçi eşlerini Keçiören'de konuk etmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Ankaramızda bulunan büyükelçi eşleriyle daha yakın ilişkiler içerisinde bulunmak ve bir araya gelmek amacıyla bu programı düzenledik" diye konuştu.

İLİŞKİLER ARTIYOR
Hatice Ak, konuklara Keçiören'i tanıtmak istediklerini anlatarak, "Davetimize icap ettikleri için misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler ülkeler arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilerin artırılmasına da vesile oluyor" dedi.

HAYRAN KALDILAR
Büyükelçi eşleri Botanik Parkı'nı, Deniz Dünyası'nı gezip çay molası verdi. TOGEM binasına geçerek Keçiören TOGEM'in faaliyetleri hakkında Ayten Aydın'dan bilgi alan büyükelçi eşleri, daha sonra Estergon Türk Kültür Merkezi'nde öğle yemeği yedi ve teleferiğe binerek Keçiören'i kuş bakışı izledi. Sefireler, Hatice Ak'a gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, Keçiören'e hayran kaldıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sefireler teleferiğe binip, kaleyi gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN