Koru'dan büyük sağlık yatırımı

Giriş Tarihi: 17.10.2014
Koru'dan büyük sağlık yatırımı

Koru Sağlık Grubu, dev bir adım daha attı. Çukurambar'da hizmete giren hastane 'nın en büyüğü olma özelliğini taşıyor

Koru Sağlık Grubu, 'nın en büyük hastanesini Çukurambar'da açtı. 220 yataklı hastane, radyasyon onkolojisi, kemik iliği nakli merkezi, tüp bebek merkezi, kadın doğum ve perinatoloji merkezi, üroloji-üroonkoloji merkezi ile sağlık hizmet sunumunda önemli fark ve değer oluşturacak. Yeni açılan Özel Koru Ankara Hastanesi'nin radyoloji ünitesinin dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden General Electric işbirliği ile planlandığını ifade eden Koru Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, halk arasında "kansız ameliyat" olarak bilinen, açık ameliyata nazaran daha kısa sürede iyileşme sağlayan 'robotik cerrahi' uygulamasını da 2 yıldır Ankara'da verdiklerini belirtti.

Robotik cerrahi
Prof. Dr. Hasan Biri, "Robotik Cerrahi Merkezimizde robot teknolojisinin en üst modeli olan DA VİNCİ SI HD ile hizmet verilmekte olup, üroloji, kadın doğum, genel cerrahi branşlarında kullanılmaktadır. Yeni hastanemizle birlikte göğüs cerrahisi bölümünde de robotik cerrahi kullanımına geçilecek olup, devamında kalp damar cerrahisi kapak ameliyatlarında da bu teknolojinin kullanımı planlanmaktadır" ifadesini kullandı.

Üniversite projesi
Prof. Dr. Hasan Biri bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden hekim ve akademisyen kökenli kurucuların etik anlayışı ile birlikte hasta ve hasta yakını memnuniyeti odaklı, çalışanlarının haklarına saygılı ve insan hayatını her şeyden fazla önemseyerek hayatı güzelleştirmeyi hedefleyen bir anlayışa sahip olduklarını söyleyerek, "Tıbbın tüm alanlarındaki değişimleri takip ederek ve bu değişimlere ayak uydurarak, sağlık sektörünün ihtiyaçlarını görerek ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekçi politikalar ile büyümeyi hedeflemekteyiz. Bu kapsamda Koru Sağlık Grubu olarak üniversite kurulması projemiz de devam etmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koru'dan büyük sağlık yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN