Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mesleki eğitimde ASO farkı

Giriş Tarihi: 17.10.2014
Mesleki eğitimde ASO farkı

ASO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bu gibi modeller tüm Türkiye'ye yaygınlaştırılmalı" dedi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Özel Sanayi Odası (ASO) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Lise öğrencileri, okul kapısında bekledikleri Bakan Avcı'yı çiçeklerle ve alkışlarla karşıladı. Konferans salonunda düzenlenen törende, okulun tanıtım filmini izleyen Avcı, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve Okul Müdürü Mustafa Daşçı'nın okulu anlatan konuşmalarını dinledi.

ATÖLYEDE ÇELİK PARLATTI

ASO Başkanı Özdebir okulu bitirenlere diploma verilemediğini anlatarak, "Mezunlara kalfalık belgesi veriliyor. Bu ise okula öğrenci bulmakta zorluklara neden oluyor" dedi. Konuşmaların ardından Bakan Avcı, okul yöneticileriyle birlikte lisenin uygulama atölyelerini gezdi. Avcı, torna ve tesviye atölyelerini gezerken, bir tesviye masasının başına geçerek eline aldığı eğeyle çelik bir parçanın yüzeyini parlattı.

OKUL SAYISI 18'E ULAŞTI
Bakan Nabi Avcı, bulundukları okulun benzeri okul sayısının 18 olduğunu dile getirerek, "Aynı kulvarda koşan ve her biri, birbirinden yetkin ve orijinal okullarımız bunlar. Bunların en orijinallerinden ve ilklerinden birindeyiz. Buradaki çalışmalar, sadece müfredat itibariyle değil, hem öğrenci profili itibariyle hem eğitici hem yönetim modeli hem çevre ilişkileriylee, organize sanayi bölgelerimizin ve sanayicilerimizin, müteşebbislerimizin katkıları nedeniyle bu modeli bizim Türkiye'de yaygınlaştırmamız gerekiyor" diyerek düşüncelerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesleki eğitimde ASO farkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN