Eymen'in parası sosyal medyadan

Giriş Tarihi: 22.10.2014
Eymen'in parası sosyal medyadan

İsviçre'deki ameliyatı için 500 bin TL'ye ihtiyaç duyulan Eymen bebeğe sosyal medya üzerinden yardım aktı. Maya Koleji öğrencileri de kermesle destek oldu

Doğuştan kalp ve böbrek anomalisi hastası olan Eymen'in İsviçre'de ameliyat olabilmesi için gerekli olan 500 bin TL'nin 422 bin TL'si 20 gün gibi kısa bir süre içerisinde sosyal medyanın etkisiyle toplandı. Şimdi Eymen ve ailesi umuda yolculuk için hazırlıklara başladı. Uğruna tüm Türkiye'nin seferber olduğu minik Eymen'in ameliyatı 10 Kasım'da Hug Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

MAYA'DAN DA DESTEK
Eymen hakkında sosyal medyadan bilgi sahibi olduklarını ifade eden Maya Koleji Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Sine Alemdaroğlu, "4'üncü sınıf velilerimizden Malife Kölemenoğlu bize Eymen hakkında bilgiler verdi. Kendisi onu sosyal medyada görmüş. Bizler de onun için bir şeyler yapmak istedik ve bir kermes düzenlemeye karar verdik" dedi.

ÇOCUKLAR SEFERBER OLDU
Doğuştan kalp ve böbrek anomalisi hastası olan Eymen için çocukların seferber olduğunu belirten Alemdaroğlu, "Bu kermeste evlerinden yiyecek ve içecek hazırlayan aileler bunları okulun içinde hazırladığımız kermeste satarak aileye yardımcı olmaya çalıştık. 1 gün boyunca süren kermeste 6 bin TL para toplandı ve para Eymen için açılan banka hesabına yatırıldı. Biz elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştık. Çocuklar Eymen için ürünler bitmesine rağmen okul harçlıklarını verdiler. Hepimiz çok duygulandık" diye konuştu.

"BU DESTEĞİ BEKLEMİYORDUK"

Eymen'in ameliyatları için gerekli olan paranın toplandığını belirten anne Tuğba Çakmak Kal, "Çok şükür kampanyanın sonuna geldik. 20 gün önce başlattığımız kampanyada şu ana kadar 422 bin TL gibi bir para toplandı. Bu paranın toplanmasında sosyal medyanın çok büyük bir etkisi oldu. İlgi gösteren, bizlere destek veren herkese çok ama çok teşekkür ediyoruz. Biz kampanyanın bu kadar büyüyeceğini beklemiyorduk. Bir mucize olması gerektiğine inanıyorduk. Ailece çok mutluyuz. Eymen yeniden hayata tutunacak. Destek olan herkese binlerce teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

UMUDA YOLCULUK YAKINDA
20 aylık olan Eymen'in en geç kasım ayı sonuna kadar ameliyat olması gerekiyor. Türkiye'de yapılabilen ameliyatlar onun sadece ömrünü belli bir süre uzatabilecek ameliyatlar. Paranın toplanması ile birlikte İsviçre'nin Cenevre kentindeki Hug Üniversitesi Hastanesi'nde işlemlere başlandı. 10 Kasım için ameliyat tarihi alındı. Ailenin pasaportları da hazır. Vizeler de alındıktan sonra umuda yolculuk başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eymen'in parası sosyal medyadan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN