Seyirciyi salona çekmek için ortak çalışmalıyız

Giriş Tarihi: 22.10.2014
Seyirciyi salona çekmek için ortak çalışmalıyız

Kulüp Müdürü Ali Kavaklıoğlu, "Salonda yaşanan seyirci sıkıntısına karşı kulüplerin ortak bir çalışma yapması gerekiyor" dedi

Rönesans TED Ankara Kolejliler Kulüp Müdürü Ali Kavaklıoğlu, tüm paydaşların bir araya gelerek Ankara sporunun marka değerini yükseltmeleri gerektiğini söyledi. Rönesans TED Ankara Kolejliler Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yüce, Kulüp Müdürü Ali Kavaklıoğlu ve Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Burak Gören, Ankaralı gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya geldi. Rönesans TED Ankara Kolejliler'in kurulduğu günden itibaren Ankara sporunda lokomotif görevi gördüğünü belirten Kavaklıoğlu, özellikle seyircilerin salona çekilmesi konusunda hep birlikte projeler üretilerek ortak bir çalışma yapılması gerektiğine değindi. Ülke olarak spor kültüründe eksikler bulunduğuna dikkati çeken Kavaklıoğlu, "Eğitim ve sporun birlikte götürülmesi için gerekli çalışmaların yapılması şart. Bir sporcu yetiştirmek için çocukluk yıllarında verilen disiplin çok önemli. Bunun yanı sıra sporun tüm paydaşlarının birlikte hareket etmesi gerekiyor. Biz başarıyı yakalamalıyız ki seyirciyi de salonlara çekebilelim" diye konuştu.

Tüm kulüpler ortak noktada buluşmalı

Ankara'daki seyircileri salona çekmek için tüm spor kulüplerinin ortak bir noktada buluşması gerektiğinin altını çizen Ali Kavaklıoğlu, "Bir yerlerde yanlış bir şey var. Basketbol Milli Takımı'nın maçlarında 12 bin kişi var, normal lig maçlarında 100 kişi yok. Burada bir çelişki var. Bütün kulüpler ortak hareket edip, Ankaralılar'ı salonlara çekecek projeler üretmeliyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyirciyi salona çekmek için ortak çalışmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN