Gecekondular yıkıldı yerine konak yapıldı

Giriş Tarihi: 24.10.2014
Gecekondular yıkıldı yerine konak yapıldı

Mamak Belediyesi'nin yapımını tamamladığı Şafaktepe Konağı Bilgi Evi ve Gençlik Merkezi hizmete açıldı. Konağın yapıldığı alanda daha önce gecekondular vardı

Mamak Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şafaktepe Konağı Bilgi Evi ve Gençlik Merkezi hizmete girdi. Merkezinr açılışına, AK Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti Milletvekili Ülker Güzel, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül katıldı.

MERKEZDE YOK YOK
Mamak Belediyesi, hizmet halkasına Şafaktepe Mahallesi'nde yenisini ekledi. 8 bin 500 metrekare proje alanına sahip konakta fitness salonu, cilt bakım merkezi, 250 kişilik düğün salonu, çok amaçlı salon, bilgisayar odası, 4 el sanatları atölyesi, 2 takı tasarım atölyesi, 2 merdiven kulesi, seyir terasları, koşu yolu, fitness alanları, rekreasyon alanı ve çocuk oyun alanı bulunuyor. AK Parti Ankara Milletvekili Ülker Güzel, "Mamak bir çöplüktü, şimdi yıldız haline geldi" dedi. Ankara'ya yaraşır bir Mamak için çalıştıklarını söyleyen Mesut Akgül, "Bundan sonra her ay bir açılış gerçekleştireceğiz" dedi.

SIRADA TÜNEL ÇALIŞMASI VAR
Konağın tamamlanmadan önce üzerinde gecekondu ve kaçak yapıların olduğunu belirten Mesut Akgül, "Burada eskiden 68 gecekondu ve kaçak yapı bulunuyordu. Hak sahiplerimizi mağdur etmeden, karşılıklı anlaşma sağlayarak, konağımızın yapımını tamamladık. Tesisin alt tarafında bulunan tünelin çalışmalarına ikinci etap kapsamında başlayacağız. Çalışmalar ve projeler devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondular yıkıldı yerine konak yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN