Başkent'in yükselen değeri

Çukurambar'da hizmete giren Koru Hastanesi, robotik cerrahi teknolojileriyle ilklere öncülük ediyor

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Başkent'in yükselen değeri
Yeni hastanenin 1 Ekim itibariyle hizmete başladığını sözlerine ekleyen Hasan Biri, "Burası yaklaşık 250 yatağa kadar çıkarılabilecek bir kapasiteye sahip. Gama ışınından radyasyon onkolojisine, nükleer tıptan medikal onkolojiye, kemik iliği naklinden tüm onkolojik cerrahilere ve endoskopik robotik tüm cerrahilerin yapılabildiği bir hastane olma özelliğini taşıyoruz. Türkiye'de özel hastaneler son 10 yıl içinde ciddi anlamda hem yatırım yapan hem de bu yatırım kapsamında dünyayla rekabet edecek bir statüyü kazandı" diye konuştu. Hedeflerinin sadece Türkiye'ye hizmet vermek olmadığının altını çizen Prof. Dr. Biri, "Şu anda hastanemiz tüm özellikleriyle Amerika'daki tüm hastanelerle rekabet edebilecek alt yapıya ve iş gücü kalitesine sahip. Türkiye'ye ve 'ya daha çok hasta gelmesinin önünü açacağız" ifadelerini kullandı.
Kapasitesi 250 yatağa kadar çıkarılabilen ve sahip olduğu yeni teknoloji hizmetleriyle dikkat çeken Koru Ankara Hastanesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, "Gama ışınından radyasyon onkolojisine, nükleer tıptan medikal onkolojiye, kemik iliği naklinden tüm onkolojik cerrahilere ve endoskopik robotik tüm cerrahilerin yapılabildiği bir hastane olma özelliğini taşıyoruz" dedi.

Koru Çukurambar amiral gemisi olarak görülüyor

Koru Sağlık Grubu'nun 2010 yılından bu yana Ankara'da sağlık sektöründe hizmet verdiğini dile getiren Koru Ankara Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, "İlk olarak çok sayıda öğretim üyesi arkadaşımızla beraber bu sağlık organizasyonu hayata geçirdik. İlk hastanemiz 50 yataklı olarak Balgat'ta hizmete başladı. Geçen 4 yıl içinde yaklaşık 30 bin ameliyat gerçekleştirdik. Çok yüksek bir hasta memnuniyeti elde edildi" diye konuştu. Bu yıl içinde ise Koru Sağlık Grubu'nun "amiral proje" olarak gördükleri Koru Ankara Hastanesi'ni Çukurambar'da hizmete aldıklarını aktaran Prof. Dr. Biri, "Burada biz bir kamu hizmeti verdiğimizin farkındayız. Sağlık hizmetinin insana hizmet olması nedeniyle ne kadar önemli bir hizmet olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Temel kurgumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esas olarak hasta memnuniyeti ve hasta güveni üzerine kurulu olacak. Bu modelin geliştirilmesi açısından uluslararası akreditasyon çalışmalarının içinde de kendi hastanelerimiz bulunuyor" dedi.

'Ankara sağlıkta öncü olabilecek'


hastanenin 1 Ekim itibariyle hizmete başladığını sözlerine ekleyen Hasan Biri, "Burası yaklaşık 250 yatağa kadar çıkarılabilecek bir kapasiteye sahip. Gama ışınından radyasyon onkolojisine, nükleer tıptan medikal onkolojiye, kemik iliği naklinden tüm onkolojik cerrahilere ve endoskopik robotik tüm cerrahilerin yapılabildiği bir hastane olma özelliğini taşıyoruz. Türkiye'de özel hastaneler son 10 yıl içinde ciddi anlamda hem yatırım yapan hem de bu yatırım kapsamında dünyayla rekabet edecek bir statüyü kazandı" diye konuştu. Hedeflerinin sadece Türkiye'ye hizmet vermek olmadığının altını çizen Prof. Dr. Biri, "Şu anda hastanemiz tüm özellikleriyle Amerika'daki tüm hastanelerle rekabet edebilecek alt yapıya ve iş gücü kalitesine sahip. Türkiye'ye ve Ankara'ya daha çok hasta gelmesinin önünü açacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'in yükselen değeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN