Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlara şiddet her yıl artıyor

Çankaya Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi'ne başvuru sayısı geçen yıl 106 iken, 2014 yılında bu sayı artış gösterdi. Bu yılın ilk 6 ayında Çankaya'ya 143 kadın başvurdu

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Kadınlara şiddet her yıl artıyor
Çankaya Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi'ne geçen yılın nisan ayı itibariyle 6 aylık dönemde 106 kadın başvururken bu yıl 143 kadın başvuruda bulundu. Elde edilen bu veriler, kadına yönelik şiddetin azalmayıp tam aksine arttığını gösteriyor. Toplumun giderek büyüyen yarası haline gelen kadına şiddetin bilinen pek çok nedeni var. Psikolojik, biyolojik ve sosyal nedenler başlıklarında sıralayabileceğimiz nedenler arasında, kadınlar en çok psikolojik ve sosyal nedenlerden dolayı şiddet görüyor.

Özellikle fiziksel şiddete maruz kaldıkları belirlendi
Sığınmaevi'ne başvuran kadınlarla yapılan görüşmelerde, özellikle fiziksel şiddete maruz kaldığı tespit edilen kadınlar, çocuklarıyla birlikte Çankaya Belediyesi Kadın Sığınmaevi'nde konuk ediliyor. Yapılan başvurularda kadınlar, mevcut durumları da göz önünde bulundurularak gerektiğinde Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM)'ne de yönlendiriliyor. Çankaya Sığınmaevi, şu an için 14 kadın ve 11 çocuğunu konuk ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara şiddet her yıl artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN