Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te 10 numara denetim

Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı ekipler otobüs, taksi ve minibüslere yönelik 10 numara yağ ve egzoz emisyon denetimi yaptı

Giriş Tarihi: 27.10.2014
Başkent'te 10 numara denetim
Dikmen Caddesi başta olmak üzere 'nın çeşitli noktalarında uygulama yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 10 numara yağ ve egzoz gazı denetimi yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatının ardından Ankara'da 10 numara yağ ve egzoz gazı emisyon ölçümlerinin artırıldığını belirten Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can, "Ankara'da son 2 ay içerisinde bin 400'ün üzerinde araç denetimi yaptık. Şu ana kadar 145 araca yaklaşık 130 bin TL para cezası uyguladık. 1 Eylül tarihinden itibaren 4 ekip mesai gözetmeksizin çalışmaktadır" dedi. Araçlarda kullanılan 10 numara yağın hava kirliliği oluşturmasının yanı sıra can güvenliğini de tehdit ettiğini ifade eden Can, "10 numara yağı vatandaşlar ucuz olduğu için tercih edebiliyor ama uzun zaman dilimleri için baktığımızda çok daha büyük maddi kayba neden olmaktadır. 10 numara yağ, hem yoğun bir hava kirliliği oluşturmakta hem de vatandaşların can güvenliğini tehdit etmektedir" diye konuştu.

DENETİMLER FARKLI NOKTALARDA SÜRECEK
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ortak olarak yürütülen denetlemelerin kentin çeşitli yerlerinde devam ettirileceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te 10 numara denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN