Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En 'forslu' yollar Türkiye'ye yakıştı

Giriş Tarihi: 27.10.2014
En 'forslu' yollar Türkiye'ye yakıştı

Yeni Cumhurbaşkanlığı çevresindeki alternatif yol ve geçitler 29 Ekim resepsiyonu öncesinde hızla tamamlandı

Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) inşa edilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılacak yeni binanın çevresinde devam eden yol genişletme çalışmaları 3 bin davetlinin katılacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu öncesinde tamamlandı. 2 şerit olan alt geçit ve yollar 4 şeride çıkartılırken SABAH 'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ankara'nın merkezinde bulunan Cumhurbaşkanlığı binası çevresinde 4 şeritli muhteşem yollar yapıldı. Yapılan yeni bağlantı yolları ile Ankara trafiğine alternatif yollar kazandırıldı. Böylelikle Ankara'nın merkezinde trafik rahatlatılacak" dedi.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Yapılan yeni akslarla Söğütözü, Silahtar, Mevlana, Alparslan Türkeş, Beştepe Caddesi ve AŞTİ Bulvarı'nı birbirine bağlayan yeni 4 gidiş 4 gelişli bulvarın Ankara trafiğini rahatlatması planlanıyor. Yeni bina çevresinde ulaşımın güvenli ve rahat bir şekilde işleyebilmesi için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Son rötuşların yapıldığı yeni bina çevresindeki çalışmaların son bulmasıyla birlikte bölge trafiğinin rahat bir nefes alması bekleniyor.

40 GÜNDE TRAFİĞE AÇILDI
Yeni Cumhurbaşkanlığı çevresindeki caddeler, yapılan genişletme çalışmaları ile birlikte 2 şeritten 4 şeride çıkarıldı. Proje Söğütözü Caddesi ile Silahtar Caddesi arasında bir aks ile Mevlana Caddesi, Alparslan Türkeş Caddesi ve devamında Beştepe Caddesi ile AŞTİ Bulvarı'na bağlayan 4 geliş 4 gidişli yeni bir bulvar yapıldı. Orman Genel Müdürlüğü çevresi yol ve kavşak uygulama işleri kapsamında 2 adet alt geçidin çalışmaları da bu çerçevede son buldu.

ORASI BOŞ ARAZİ DEĞİLDİ
Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılacak yeni bina hakkında SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Mimarlar Odası ve CHP'liler AOÇ'nin yağma edildiğini söylüyor. Buna gerekçe olarak da bu binayı gösteriyorlar. AOÇ'de bina olmayan yere yeni bir bina yapıldığı söyleniyor. Orada Orman Genel Müdürlüğü'ne ait pek çok bina vardı. Onlar yıkıldı ve yerine görkemli bir bina yapıldı. "diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En 'forslu' yollar Türkiye'ye yakıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN