Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman BEKAR. Birazcık futbol

Giriş Tarihi: 27.10.2014
Futbolumuzun hali içler acısı. Hal böyle olunca da futbol yazmak kaçınılmaz oluyor. Tabi uluslararası alanda son zamanlarda aldığımız sonuçlardan bahsediyorum. Futbolumuz irtifa kaybediyor başlıklarının atıldığı günlerde belki de hiç kimse yere çakılacağını düşünmemişti. Hem milli takımlar düzeyinde hem de kulüpler düzeyinde gerçekten kötü günler geçiriyoruz. Beşiktaş ile Trabzonspor'un aldığı sonuçlar her ne kadar teselli olsa da FIFA'nın açıkladığı son sıralama da futbolumuzun ne kadar büyük bir düşüşte olduğunu gösteriyor.
Dünya futbolunun patronu FIFA'nın açıkladığı sıralamada maalesef 8 sıra birden düştük.
Yani eski listede 38. sıradaydık ama şimdi, yeni açıklanan listede 46.sıradayız. Artık düşüşümüz gözümüze batarcasına istatistiklere yansıyor fakat bizim futbol yetkililerimiz ya görmüyor ya da görmek istemiyor. Ülke içinde futbolumuz çok fırtınalı, sanırsın ki dünyanın en iyi ligi bizim ligimiz.
Ama inanın diğer ülke ligleri özellikle Avrupa ülkelerinin ligleri bizden 10 gömlek daha üstün. Hiç boşuna kandırmayalım kendimizi.
Zaten kandıra kandıra bu hale geldik ya.
Bugün bize birileri çıkıp geçmişte hem milli takımlarda hem de kulüplerde aldığımız başarıların tesadüf olduğunu söylese bugünün sonuçlarıyla aksini söyleyebilir miyiz? Elbette söyleyemeyiz. Başarıdan söz etmek için öncelikle istikrar olması lazım.
Aldığınız sonuçlarda istikrar yoksa başarıdan söz etmek isabetli olmaz. Bugün ülke futbolunun içine düştüğü durumdan futbol federasyonu başkanlarından, kulüp başkanlarına, antrenörlerden, futbolculara kadar herkesin sorumluluğu var.
Sorumluluğu olan herkesin önce şapkayı önüne koyarak düşünmesi ve sonra taşın altına elini koyması şart. Yoksa daha çok gerileyeceğiz.

Artık düşüşümüz gözümüze batarcasına istatistiklere yansıyor...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR. Birazcık futbol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN