Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eymir'de farkındalık etkinliği düzenlendi

Ankara Üniversitesi'nin çevre gönüllüsü öğrencileri Eymir Gölü'nde bir araya gelerek farkındalık için 'Sigaraya elveda, bisiklete bin çevreyi koru" etkinliği yaptı

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Eymir'de farkındalık etkinliği düzenlendi
Üniversite öğrencileri, Ankara Üniversitesi Çevre Gönüllüleri öğrenci topluluğunun öncülüğünde çevreye duyarlılık etkinliği için bir araya geldi. Ankara Üniversitesi Gölbaşı 50'nci Yıl Kampüsü'ndeki buluşmayla başlayan etkinliğe Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu, Avrupa Birliği ofisi, farklı ülkelerden Ankara'ya gelen 30'a yakın Erasmus öğrencisi, AÜ Hitit Bisiklet Öğrenci Topluluğu ile Yeşilay Başkanı Şemsettin Toprak ve Yeşilay yetkilileri katıldı.

Sağlık için pedalla
Ankara Üniversitesi kampüsünden harekete geçen grup bisikletleri ile Eymir Gölü'ne yola çıktı. Temiz hava eşliğinde göle ulaşan ekip etkinlik için hazırlanan, "Bisiklete Bin Çevreyi Koru, Sağlıklı Yaşam için Pedalla, Bağımlılıklara Veda Sigaraya Elveda, Burn Fat Not Oil, Save The Planet Ride Bike ve Enjoy Your Ride" sloganları attı.

Sigaraya elveda
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, sağlıklı yaşam konusundaki hassasiyeti her zaman sürdüreceklerini ifade ederek, "Sağlıklı yaşam için bisiklet sürün" dedi. İbiş, sigaraya karşı toplum olarak her platformda farkındalık oluşturmanın gerektiğine işaret etti. Öte yandan eğitimleri için Ankara'ya gelen yabancı öğrenciler, ülkelerinde bu gibi etkinliklere önem verildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eymir'de farkındalık etkinliği düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN